Tepkiler, ünlü oteli paket servisten vazgeçirdi!

Tepkiler, ünlü oteli paket servisten vazgeçirdi!
11 Mayıs 2020, 13:45
KKTC'nin ünlü otelinin sosyal medyadan paket servise başlayacağını açıklaması siyasilerin tepkisini çekti. Tepki üzerine otel geri adım attı.

KKTC'deki Grand Pasha Otel sosyal medyadan yaptığı paylaşımla paket servise başlayacağı duyurdu. Otelin duyurusunda Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda 11 Mayıs Pazartesi'den itibaren paket servisin hizmette olacağı belirtildi. İsteyenin paket servisi otelden alabileceği isteyenin de evine gönderileceği belirtildi.

Otelin paket servis duyurusuna ülkenin tanınan birçok politikacısı ve restoran sahibi tepki gösterdi.

Haksız rekabet tepkisi

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, haksız rekabet vurgusu yaparak, haksız rekabetin sürdüğü müddetçe pek çok işletmenin batacağını, işsizlik sorununun doğacağını vurguladı.

DP Milletvekili Serdar Denktaş alınan kararların sektörler arasındaki dayanışmayı bozduğunun altını çizerek, “Adalet duygusu giderek daha da zedeleniyor” ifadelerini kullandı.

Restoran sahibi ve iş insanı Serhan Aktunç, Pasha Otel’in duyuryusunun haklı ve hayati mücadelenin doğruluğunu ortaya koyduğunu belirterek, “Bu haksız rekabet, kazancını bu sektörden kazanan tüm paydaşlara yansımaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Bakan Üstel: Otel yetkilileriyle görüştük, vazgeçtiler

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Pasha Otel'in paket servis hizmeti vermeye başlayacağı yönündeki açıklaması üzerine, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Otel yetkilileri ile görüşüldüğü, karardan vazgeçildiğini duyurdu. Üstel, " Söz konusu otel yetkilileri ile yapmış olduğumuz istişare sonucunda da, yasal boşluk olmasına karşın, otel yetkililerinin iyi niyetli yaklaşımı neticesinde, almış oldukları paket servis hizmeti kararından vazgeçmişlerdir. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar
elif
13 Mayıs 2020, Çarşamba 02:05
Herkesin önüne taş koyun, bu ülkede inovasyon yenilik krizde agile düşünme sorunlara yenilikçi yaklaşım olmasın değil mi? paket servis yapabiliyorsa yapsın diğer rakipleri de yapsın ne zararı var ki?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha