TechnoGym'den oteller için Fitness ve Wellness ürünleri

TechnoGym'den oteller için Fitness ve Wellness ürünleri
04 Haziran 2019, 23:29
İnsanların seyahat etme alışkanlıklarının hız kazanması ve gittikleri yerlerde günlük programlarını devam ettirme ihtiyacı Fitness ve Wellness sektöründe teknolojik değişimleri de beraberinde getiriyor.

Sağlıklı yaşam kaygısının artmasıyla birlikte dünya genelinde fitness ve wellness sektörü önemli bir teknolojik dönüşüm geçiriyor. İnsanların seyahat etme alışkanlıklarının hız kazanması ve gittikleri yerlerde günlük programlarını devam ettirme ihtiyacı fitness ekipmanlarını yeniden şekillendiriyor. Wellness sektöründe dünya lideri TechnoGym Türkiye Distribütörü AVV A.Ş’in Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia TechnoGym’in geliştirdiği yazılım ve aplikasyonlar sayesinde insanların günlük fitness programlarını spor antrenmanlarını dünyanın neresine giderlerse gitsin evlerindeymiş gibi yapma imkanına sahip olduğunu söyledi.

Dizi seçer gibi antrenman seçilebilecek

TechnoGym’in 2020’de çığır açacak yeniliklere imza atacağını belirten Zagaia firmanın Fitness dünyasının Netflix’i gibi çalışacak sistemini hayata geçirmek için son hazırlıklarını yaptığını ifade etti. Zagaia TechnoGym’in yeni projesinin getireceği yeniliklerle ilgili şu bilgileri verdi: ” TechnoGym bununla ilgili bir şirket kurdu. Yazılımını hazırladı ve lansmanını yaptı. Bu yeni teknolojiyle siz ekran donanımı olan bir TechnoGym ekipmanına çıktığınızda Netflix kanallarında dizi ya da film seçer gibi dünyanın her hangi bir yerindeki kulübün canlı olarak antremanına grup aktivitesine katılabileceksiniz. Arşivden gerçekleşmiş programları seviyenize göre seçebileceksiniz. Gerçekten bambaşka bir şey bekliyor bizi. Dijital bir platorm olacak aynı Netflix gibi. Üye oluyorsunuz ve bütün programları görebiliyorsunuz canlı bağlanabiliyorsunuz veya arşiv-75 den yapılmış olan programları izleyebiliyorsunuz. Karikatür ya da çizgi değil gerçek antrenörle berabersiniz”

AVV Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia

Çok ciddi değişimler olacak

Apple ve Samsung’un çözüm ortağı olan TechnoGym fitness ve welness sektörünün dünyadaki en önemli iki fuarı olarak kabul edilen ABD ve Almanya’daki fuarlarda bir çok yeniliğin de lansmanını yaptı. Zagaia, 2020’den itibaren wellness sektöründe çok ciddi değişimlerin olacağını ifade etti. Ekipmanların gittikçe daha teknolojik ve interaktif olduğunu belirten Zagaia “ Çevreye duyarlı ürünlerimiz teknolojiyle gün geçtikte daha çok bağdaşıyor. Fitness ve Wellness ekipmanları gittikçe daha interaktif ve kişiye göre programı yönetebilen ve hareket etmeyi kolaylaştırıp sevdiren noktada öne çıkacak” dedi.

AVV Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia, Türkiye’de fitness ekipman pazarının büyüklüğünün yaklaşık 80 milyon dolar civarında olduğunu fitness kulüpleri pazarının yıllık hacminin ise yaklaşık 500 milyon TL olduğunu söyledi.

Titanic Mardan’ın fitness ekipmanları da AVV’den

Zagaia Türkiye’de hizmet verdikleri otellerin sayısını her geçen gün artırdıklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde yeni yüzüyle hizmet vermeye başlayan Titanic Mardan Palace’in fitness ekipmanlarını tedarik ettiklerini belirten Zagaia’nın verdiği bilgiye Paloma Hotels Antalya’da yenilediği otelde TechnoGym ürünlerini tercih etti. Sapanca’da açılacak Elite otelle de kontrat imzalayan AVV, yenilenen Sherwood otellerinin fitness ekipmanlarını da sağladı. Utopia World Hotel ve Double Tree By Hilton Kemer’de TechnoGym’i tercih etti.

Otel odasında kişiye özel koşu bandı

80 milyon dolarlık pazar

AVV Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia, Türkiye’de fitness ekipman pazarının büyüklüğünün yaklaşık 80 milyon dolar civarında olduğunu fitness kulüpleri pazarının yıllık hacminin ise yaklaşık 500 milyon TL olduğunu söyledi. 2006 yılından bu yana Technogym The Wellness Company’nin Türkiye, Türkmenistan ve KKTC distribütörlüğünü yapan AVV Technogym The Wellness Company distribütörleri arasında son 5 yıldır dünyada ilk 5’te yer alırken, 2016 yılında da ilk 3’e girdi. AVV 2008 yılında Türk Olimpiyat Takımı’nın ve Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ekipman tedarikçisi oldu. AVV, müşterilerine satış öncesi ve sonrası tüm noktalarda tam hizmet veriyor. Özellikle farklı tasarımlarıyla her mekana uyum sağlayabilen Technogym The Wellness Company ürünleri, her geçen gün geliştirdiği teknoloji ve inovasyon anlayışıyla Wellness kavramını geleceğe taşıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha