Tatile çıkacaklar için kesenin ağzını açtı!

Tatile çıkacaklar için kesenin ağzını açtı!
22 Mayıs 2020, 09:29
Yunanistan Turizm Bakanı Harris Theocharis, turizmin canlanması için hazırladıkları planı açıkladı.

Yunanistan’da iç turizmi hareketlendirmek amacıyla turizm paketi hazırlandı. Buna göre tatile çıkacak yerli turiste ekonomik yardım yapılacak.

En az 120 euro destek verilecek

Yunanistan Turizm Bakanı Harris Theocharis, 2020 turizm sezonunda destinasyonlara daha fazla yerli turist çekmeyi amaçladıklarını belirterek “İç turizm, bu dönemde her zamankinden daha da önemli. Yaptığımız yeni sosyal turizm çalışmasının 30 milyon euro ile finanse edileceğini belirtmek istiyorum. Bu çalışma kapsamında otelde en az 4 gecelik konaklama yapanlara 120 euro değerinde e-kupon verilecek. Turizm destek paketinden en az 250 bin yurttaşın yararlanmasını bekliyoruz. Ayrıca, özel sektör çalışanları için 300 euro (2 bin 200 TL) değerinde kurumsal tatil seyahat kuponu verilecek” dedi.

Yunanistan'da dış turizmin ise 15 Haziran’da başlayacağı açıklandı. Yunanistan'a 15 Haziran tarihinden itibaren turist gönderecekler ülkeler ise İsrail, Çin, Japonya, Avustralya, Norveç, Danimarka, Avusturya, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Macaristan, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti olarak açıklandı. Bu ülkelerden gelecek turistlere test ve karantina uygulaması yapılmayacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha