20 Ekim 2018
E-Bültene Abone Ol!

Tatilde tasarruf etmenin en kısa yolu olacak

Tatilde tasarruf etmenin en kısa yolu olacak
11 Ocak 2018, 18:19
iLAb Holding bünyesinde 2011’den beri “Tasarruf ettirir” sloganıyla faaliyet gösteren cimri.com, bu yıldan itibaren tatil, uçak bileti fiyatlarını da karşılaştırmalı olarak vermeye başlayacak.

2016 yılında hacminin 30.8 milyar TL’ye, 2017 yılında ise 40 milyar TL’yi aştığı tahmin edilen e-ticaret sektörünün büyümesi, tüketicilerin karşılaştırmalı fiyat aramalarını da hızlandırıyor.

Bu yıl kuruluşunun 10’uncu yılını kutlamaya hazırlanan Cimri.com, aylık ziyaretçi sayısının 5.8 milyona, 276 olan mağaza sayısını ise 400’ün üzerine çıktığını açıkladı.

“Google’da başarı hikayesi olduk”

Cimri.com Genel Müdürü Serkan Koç, platformları üzerinde dokuz ana ve 2 bin 100 alt kategoride karşılaştırma fırsatı sunduklarını belirterek “Önümüzdeki dönemde kitap, otomotiv, tatil ve uçak bileti karşılaştırması yapma imkanı da sunacaklarını” açıkladı.

Geçen yıl sitenin mobil ara yüzünü de yenilediklerini ve yeni teknolojiler kullanarak mobilde site açılış hızını artırdıklarını ifade eden Koç, “yaptığımız bu yatırımla mobilde organik trafiğimizi yüzde 50 artırdık. Bugün ziyaretçilerimizin yüzde 60’ı mobilden geliyor. Mobil geliştirmemizle Google’da başarı hikayesi olduk” dedi.

Yeni hedefleri açıkladı

Yakın zamanda masaüstü web sitelerini de yenilediklerini ve bazı önemli işbirlikleri ile büyümelerini daha da hızlandırmaya çalışacaklarını söyleyen Serkan Koç, gelecek hedefleri hakkında şunları söyledi:

Cimri.com yurt dışına da açılacak

“Biz bu yıl içinde platforma farklı ürün ve hizmetlerde karşılaştırma yapılmasını sağlayacağız. Ürün sayısını mevcudun 4 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca, yeni kategoriler ekleyeceğiz, otomotiv ve kitap gibi. Tatil ve uçak bileti karşılaştırmasını ise global bir entegratör ile yapacağımız işbirliği çerçevesinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu yıl itibariyle müşterilerimize kişiselleştirilmiş sayfa sunmalı hedefliyoruz. 2018’de mobil uygulamamızı tüketicinin hizmetine sunmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde bir başka isteğimiz bu işi karşılaştırmadan çıkarıp, ihtiyacı listeleyen bir platforma dönüşmek. 2019 hedefimiz ise platformu yurtdışına açmak.”

Karşılaştırma siteleri, müşterilerine zaman ve para tasarrufu sağlamanın yanı sıra mağazalar açışından da pazar yerleri gibi önemli bir rol model üstleniyor. Cimri.com sayesinde mağazalara rafineri edilmiş müşterilerin yönlendiğini dile getiren Koç, 2018’de bir başka planlarının ise farklı mecralarda reklam yapmak olduğunun altını çizdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha