Tatil uzatılacak mı?... Açıklama geldi

Tatil uzatılacak mı?... Açıklama geldi
04 Kasım 2021, 08:33
Rusya'nın başkenti Moskova'da vaka ve can kayıplarındaki yüksek seyrin sürmesi nedeniyle resmi tatilin uzatılabileceği iddiaları üzerine, Kremlin'in ardından Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin de açıklama yaptı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin 8 Kasım pazartesi sabahı normal çalışma haftasının başlayacağını, tatilin uzatılmayacağını söyledi.

Kremlin sözcüsü Peskov da dün, "Moskova'da tatilin uzatılacağına dair dedikodulara itibar edilmemesini, resmi makamların açıklamasının beklenmesini" istemişti.

Sobyanin, 7 Kasım pazar gününün son tatil günü olduğunu hatırlatarak, "Moskova'da hastalığın dinamikleri stabilize oldu. Bu hem vaka sayısı hem de hastaneye yatış sayıları için geçerli. Bu durum, tatil günlerinin pazartesi gününden itibaren uzatılmayacağı anlamına geliyor" dedi.

Belediye başkanı, kentin normal hayatına hafta başında döneceğini, ancak daha önce kabul edilen kısıtlamaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Bu önlemler arasında 65 yaşı üstündeki Moskovalıların evde kalmaları, şirketlerin personelinin yüzde 30'unun uzaktan çalışması, müze ve tiyatrolara girişlerin kare kodla (QR kod ) yapılması var.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha