Tatil planlarında Türkiye yok!

Tatil planlarında Türkiye yok!
26 Nisan 2021, 10:18
Salgın yüzünden uzun süre evlerine kapanmak zorunda kalan Amerikalılar yaz aylarından itibaren yeniden yurtiçi ve yurtdışı tatillerini yapmaya hazırlanıyor.

Amerikalı tatilcilerin yurtiçi tatil için ilk tercihlerinin başında Florida, yurtdışı tatil tercihlerinin başında ise Meksika ve Karayip ülkeleri geliyor. Amerikalı tatilcilerin uzun ve kısa vadeli tatil planları arasında ise henüz Türkiye yer almıyor.

Amerika'nın Sesi'nden Can Kamiloğlu'na değerlendirmelerde bulunan 35 yılı aşkın bir süredir ABD’de turizmcilik yapan Prime Travel şirketinin kurucu Selim Kesedar, salgından bunalan Amerikalılar’ın tatil planlarını yapmaya başladıklarını, yaz aylarının ortalarından itibaren ise bir patlama yaşanacağına işaret etti.

Türkiye'nin tercih edilme şansı kalmadı

Turizmci Kesedar, COVID -19 salgınını frenlemiş olan ülkelerin kesin olarak turistleri cezbedeceğini belirterek, ”Amerikalılar salgın yüzünden artık patlama noktasına geldi. Herkes kaçacak bir yer arıyor. Temmuz, Ağustos aylarında turizmde büyük bir patlama olacağını tahmin ediyorum. Türkiye’nin durumu ise salgın yüzünden Amerikalı tatilciler için hiç iyi değil. Şu ana kadar büyük bir şans eseri Amerika Türkiye’ye olan uçuşları kapatmadı. Kapatmamasını da diliyoruz. Artan vaka sayıları yüzünden Türkiye’nin Amerikalı turistler tarafından şu an itibariyle tercih edilme şansı kısa ve uzun vadede artık kalmadı. Amerikalılar altı ay önce harekete geçip tatil rezervasyonlarını yaptırırlar bu bakımdan şu anda verdikleri tatil kararlarının arasında Türkiye yok” dedi.

“Türkiye’nin kıpkırmızı olması yolcuları korkutuyor”

Turizmci Verda Kesedar da Amerikalı turistlerin tatil planlarını yaparken temkini elden bırakmadıklarını belirterek, yaz ayı ortalarında beklentilerinin Amerikalı yolcuların farklı ve güvenli destinasyonlara uçuşlarında bir patlama yaşanması olduğunu söyledi.

Verda Kesedar, “İnsanlar şu sıralar biraz daha temkini elden bırakmasa da Karayip adalarındaki ülkeler için tatil rezervasyonlarına başladılar. Avrupa satışları şu an olmasa da kısa bir sürede başlayacak diyebiliriz. Ancak Türkiye’ye olan uçak biletleri satışlardan bahsedecek olursak, Türkiye’nin böyle kıpkırmızı olması ve her gün salgın vakalarının artması gidecek yolcuları korkutmaya başladı. Rezervasyon yaptıranlarda ya biletlerini iptal ettirdiler ya da Türkiye’ye gidip gitmeme konusunda kararsızlıklar yaşıyor. Daha önce Türkiye’ye bilet alan yolcularımızın bazıları da uçuşlarını ileri bir tarih erteleme opsiyonlarını yeniden değerlendirmeye başladılar” dedi.

Yorumlar
Vurayım O Kafaya Bir Odun
27 Nisan 2021, Salı 02:37
Eyvah eyvah! Allah yardımcımız olsun. Bu işten ekmek yiyen çok insanımız var.
Scharif07
26 Nisan 2021, Pazartesi 11:44
Türk turistler geleceğine inşaat ta çalışmayı tercih ederim.Sanki otelin sahibi gibi dolaşmaları ve hiç birşeyden memnun olmamaları,insanı çileden çıkarıyor.Sonrada neden bize ilgi duymuyorlar diye yakınırlar.
Meral Voyvodo
26 Nisan 2021, Pazartesi 11:10
Iyi oldu otellere
Erkan serkan
26 Nisan 2021, Pazartesi 11:06
Amerika'lı zaten Türkiye'ye gelmez gelende çok çok az kesim haber diye bunu mu yazdınız başka haber bulamadınız sanırım evet otel fiyatlarıda uçtu bakalım turizmci ne yapacak
Barbaros Demiroğlu
26 Nisan 2021, Pazartesi 09:59
Normal , anormal birşey yok , herzaman olabilir olmadığı zaman çok iyi oluyor olduğu zaman olanlar oluyor...
Berna Aydoğan
26 Nisan 2021, Pazartesi 03:56
O şişirilmiş fiyatlarla oteller ne yapacak çok merak ediyorum
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha