TTYD

Tarsus Şelale otel içler acısı durumda!

Tarsus Şelale otel içler acısı durumda!
23 Temmuz 2019, 10:28
8000 yıllık tarihi geçmişe sahip Mersin'in Tarsus ilçesinde 6 yıldır atıl halde duran otel içler acısı duruma geldi.

Tarsus kamuoyu, tarihi kentin konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla 1996 yılında hizmete açılan Şelale Oteli'nin kaderinin ne olacağını merak ediyor. 2014 yerel seçimlerinin ardından mülkiyeti, Mersin İl Özel İdaresi’nden Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne geçen ve kira anlaşmazlığı nedeniyle 6 yıldır atıl durumda bekleyen 4 yıldızlı otel’de şimdi fareler geziyor. 50 odası ve 120 yatak kapasitesi ile binlerce yabancı turistin ağırlandığı ilçenin ilk 4 yıldızlı oteli olan binayı ne iş insanları ne de kamu kurumları yaşama geri kazandıramadı.

Görüşmeler tıkandı

Tarsus Gündem'in haberine göre binayı uzun yıllardır işleten firmanın Büyükşehir Belediyesi tarafından otelden çıkartılmasının ardından, otelin yeniden açılması için ilk iş olarak kentteki iş insanlarına çağrılar yapıldı. Bazı iş insanları çağrıya yanıt verip otel binasında incelemelerde bulundu. Ancak binanın mevcut haliyle yatırıma uygun olmadığına karar verildi ve görüşmeler tıkandı.

Üniversite 'Odalar çok küçük' dedi

İş insanlarından umduğunu bulamayan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ikinci olarak binayı ihtiyacı olan bir kamu kurumuna tahsis edebilmek için bu sefer de kamu kurumlarına çağrı yaptı. Tarsus Üniversitesi ile başlayan görüşmeler olumlu sonuçlandı. Üniversite heyeti uzmanlarla binaya gelerek tesisi inceledi. Ancak odaların küçük olması nedeniyle üniversiteye uygun olmadığına karar verildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha