Tarih yaklaştıkça tur satışları da katlanıyor

Tarih yaklaştıkça tur satışları da katlanıyor
02 Aralık 2022, 09:23
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) yılbaşı tur satışlarıyla ilgili son durumu açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR, ülkedeki yılbaşı tatili için sunulan tur satışlarıyla ilgili son durum hakkında değerlendirme yayınladı.

Buna göre geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 ila 30 oranlarında artış göstererek 2019 rakamlarını aştığını bildirdi.

Yeni yıl tatilleri için tur operatörleri tarafından sunulan ülke içi tur paketlerine taleplerde keskin artış kaydedildiğine vurgu yapan ATOR, bu yıl Rusya’daki en popüler yılbaşı destinasyonları arasında liderin toplam rezervasyonun üçte birine sahip olan Krasnodar Bölgesi olduğunun altını çizdi.

Lider Krasnodar’ı St. Petersburg, Kafkaslar, Mineralnye Vody, başkent Moskova ve Moskova Bölgesi’nin takip ettiği açıklanırken, ayrıca Sheregesh, Arkhız, Dombay, Elbrus, Abzakovo ve Bannoe gibi kayak merkezlerine yapılan turların da talep gördüğü iletildi.

ATOR, Krasnodar Bölgesi’ndeki yılbaşı tatillerine olan taleplerin geçen yıla göre yüzde 80 arttı ğına dikkat çekerken, bu keskin artışın bölgede geötiğimiz yıl yürürlükte olan COVID-19 kısıtlamalarının bu yıl tamamen kaldırılmasından kaynaklandığını belirtilyor.

Uzmanlar, aralık ayı ortasına kadar Soçi’de yalnızca üst düzey otellerin boş oda sunabileceğine inanırken, şimdiden yılbaşı tarihlerinde Soçi kıyıları boyunca konuşlanan otellerde oda maliyetlerinin yüzde 10 zamlandığı konusunda uyarıyor.

Kayak merkezlerindeki otellerde ise konaklama fiyatlarına yüzde 20 zam yapıldığını söyleyen uzmanlar, Rusya’nın güney bölgesindeki yılbaşı tatilinin dört gece için iki kişiye 106 bin ila -196 bin rubleye mal olacağını sözlerine ekledi. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha