Tarek Mourad: 2021'de lüks turizmde ciddi yükseliş yaşadık

Tarek Mourad: 2021'de lüks turizmde ciddi yükseliş yaşadık
17 Kasım 2021, 11:39
Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Tarek Mourad, pandemi döneminde neler yaptıklarını ve gelecek yıla nasıl hazırlandıklarını anlattı.

Türkiye’yi çok yakından tanıyan Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Tarek Mourad, pandemi döneminde neler yaptıklarını ve gelecek yıla nasıl hazırlandıklarını Dünya Gazetesi Yazarı Fatoş Karahasan'a anlattı. 19 yaşından beri otelcilik sektöründe çalışan, 39 yıllık iş yaşamında çok önemli yöneticilik rolleri üstlenmiş olan Mourad, katma değerli turizm için deneyim sunmanın önemine dikkat çekti.

Türkiye'ye talep artacak

Mourad, önümüzdeki dönemde Türkiye’deki turizme talebin artacağını belirterek şu yorumu yaptı: “Türkiye güçlü bir şekilde Uzak Doğu’dan, Avrupa’dan, Afrika’dan, Orta Doğu’dan, Kuzey Amerika’dan ülkeye turist çekiyor... Türkiye bence dünyanın en güzel destinasyonu, dünyanın kalbinde yer alıyor. Doğunun, batının, güneyin, kuzeyin bileşiminden oluşuyor. Tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle benzersiz bir deneyim sunuyor.”

Otelimizde yüksek doluluk oranlarına ulaştık

Dünya genelinde ve Türkiye’de aşılamanın yaygınlaşması ile birlikte 2021 yılında lüks turizmde ciddi yükseliş yaşadıklarını belirten Mourad, " Hafta içi ve sonu olmak üzere otelimizde yüksek doluluk oranlarına ulaştık. Otelimizdeki oda fiyatları da belli seviyelere erişti. Aşılanma ve seyahat sınırlamalarına bağlı olarak misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde tedbirlerin yaygınlaşması ile seyahat eden turist sayısının daha da artmasını bekliyoruz. " diye konuştu.

10 yıldır pek çok pazardan Türkiye'ye turist çekebiliyoruz

Bir iki piyasaya bağlı olmadıklarını neredeyse son 10 yıldır pek çok pazardan Türkiye’ye turist çekebildiklerini belirten Mourad, " Yerel misafirlerimize ne kadar teşekkür etsem az. Onların desteği olmasaydı süreci bu kadar başarılı atlatamazdık. Sağlık ve güvenlik uygulamaları ile birlikte misafirlerimizin keyifli vakit geçirebilecekleri güzel bir ortam sağlayabildik. Dünyadan Türkiye’ye insanları çekebildik. Biz Türkiye güçlü bir şekilde Uzak Doğu’dan, Avrupa’dan, Afrika’dan, Orta Doğu’dan, Kuzey Amerika’dan ülkeye turist çekiyor. Tüm dünyadan Türkiye’ye gelen bir pazarımız var. Pandemide ülke bazında gelişlerde kısıtlamalar sebebiyle farklılıklar olmakla birlikte aşı ve seyahat uygulamalarına bağlı olarak misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha