Taras Demura: 1 Mart dönüm noktası olacak

Taras Demura: 1 Mart dönüm noktası olacak
14 Ocak 2021, 12:59
TUİ Russia Genel Müdürü Taras Demura, 2021 yaz sezonuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

TUİ Russia Genel Müdürü Taras Demura 2021 yaz sezonuyla ilgili Rus RBC TV televizyonuna değerlendirmelerde bulundu. Demura'ya göre 1 Mart 2021 yaz turizm sezonunun gelişimini anlamak için dönüm noktası olacak.

1 Mart'a kadar aşılamadan olumlu sinyal gelirse yazı rahat satarız

Demura şöyle konuştu: " Anahtar tarih 1 Mart. Genel olarak 1 Mart'a kadar aşılamanın koronavirüsle ilgili durumu iyileştirme yönünde ciddi bir eğilim olduğunu anlarsak, o zaman yazı satmak için çok geç kalmış sayılmayız. Mart, Nisan ve Mayıs, hala iyi yaz satışları yapabilecek ve böylece yaz sezonunu kurtarabileceğimiz aylar. Ama 1 Mart itibarıyla önemli bir gelişme olmazsa, sezon planlarının en az yarısı unutulabilir." Demura'ya göre ikinci durumda yaz sezonu için planlanan tur hacminin sadece yüzde 50-60'ı gerçekleştirilebilir."

Erken rezervasyon kaybını telafi edebiliriz

Demura, yaz turlarının yaklaşık % 40-50'sinin satıldığı Ocak-Nisan ayları arasında turizmde erken rezervasyon döneminin önemini hatırlattı. Demura'nın tahminlerine göre, erken rezervasyon olmaması durumunda da ertelenen talep nedeniyle Nisan ve Mayıs aylarında yaz hacminin yüzde % 30-40'ının satılabileceğine dikkat çekti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha