Tamer Çiçek, TÜRSAB başkanlığı için adaylığını açıkladı

Tamer Çiçek, TÜRSAB başkanlığı için adaylığını açıkladı
02 Ağustos 2022, 16:42
Adonis Turizm’in CEO’su Tamer Çiçek, TÜRSAB Başkanlığı için adaylığını resmen açıkladı. Yeni Nesil TÜRSAB Hareketi ismini kullanan Tamer Çiçek, bugün düzenlediği basın toplantısında projelerini açıkladı.

TÜRSAB’ta ilk başkan adayı ortaya çıktı. Adonis Turizm’in CEO’su Tamer Çiçek, düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını ve projelerini kamuoyuna açıkladı.

Yeni Nesil TÜRSAB Hareketi ismiyle ortaya çıkan Tamer Çiçek, motto olarak da “Değişim değil, dönüşüm gerekiyor” sloganını kullanacak.

Tamer Çiçek’ten dikkat çeken proje: TÜRSAB Üniversitesi…

Yönetime gelmeleri halinde KOMER’i canlandıracaklarını söyleyen Tamer Çiçek, kongre merkezi içinde TÜRSAB Üniversitesi ve kuluçka merkezi kuracaklarını söyledi. KOMER’in kongre merkezi olma özelliğini de koruyacaklarını söyleyen Çiçek, kuluçka merkezinde ise seyahat acentelerini geleceğin teknolojisine hazırlayacaklarını söyledi.

Tamer Çiçek’in açıkladığı projeler şunlar:

- Sağlık Turizminde, aracı kurum olarak seyahat acentalarının daha etkin hale getirilmesi amacıyla etkinlikler ve gerekli yasal düzenlemeler için çalışacağız.

- Eğitim Turizminin seyahat acentaları aracılığıyla yapılması için gerekli yasal çalışmalar ile pazar yapılanmasında etkin rol alacağız.

- Ülkemizin doğal ve kültürel zenginliklerinin değerlendirilmesine hizmet edecek Sinema Turizminin geliştirilmesinde aktif rol alacağız. Türkiye’nin uluslararası film endüstrisi için bir cazibe merkezi olarak algılanmasını sağlayacağız.

- Turizmde destinasyonlar için oldukça önemli çekici ve cazibe unsurlarından biri olan yöresel kültür ve sanat etkinliklerini destekleyerek Festivaller’le turizmi çeşitlendirecek, daha çok yerli ve yabancı turistin gelmesine, bu yolla turizmin geliştirilmesinde aktif rol oynayacağız.

- İnanç Turizmi kapsamında sadece Hac ve Umre turizmi yapan seyahat acentalara yeni yatırım yolları göstererek destek vereceğiz.

- Ülkemizde ciddi bir potansiyel oluşturan Doğa/Yayla/Karavan Turizminin geliştirilmesi için aktif çalışmalar yapacağız. Yeni Karavan Parklarının açılmasını sağlayarak Karavan ve Milli parkların alternatif turizm merkezleri olarak turizme kazandırılması projelerimiz arasında yer alıyor.

- Tur operatörleri ve havayolları ortaklığıyla gerçekleştirmeyi öngördüğümüz projelerle ülkemizde yeni destinasyonlar açılmasına destek olacağız; mevcut destinasyonlar için yeni pazar fırsatlarının yaratılması ve tüm yıla yayılması için projeler hazırlayacağız.

- Engelliler başta olmak üzere herkes için Erişilebilir Turizm kavramının yaygınlaştıracak, böylelikle atıl durumdaki turist potansiyelini turizme kazandıracağız.

- Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında kadın meslektaşlarımıza Pozitif Ayrımcılık yaparak girişimlerini desteleyecek, ödüllendirme ve ihtiyaç duydukları işbirliği ve deneyim aktarımı ile güçlendirilmeleri yönünde çalışacağız.

- Dünyada hızla yaygınlaşan Ev Turizminin uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilmesi yönünde çalışacak, seyahat acentelerinin öncülüğünde yürütülmesini sağlayacağız.

- KOMER’de yapacağımız Turizm Merkezi projesinin yanı sıra, MICE sektörünün önemli merkezleri konumundaki Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda da TÜRSAB’ın hissesi var. Burada kongre turizminin geliştirilmesi ve önemli kongrelerin Türkiye’ye getirilmesi için çok çok daha aktif olacağız. Hedefimiz TÜRSAB’ın sahip olduğu tüm işletmeleri ile sektör için çalışmasını sağlamak.

Yorumlar
Ali ÇAVDAR / Ticari Turlar
03 Ağustos 2022, Çarşamba 01:37
Seçim mi yapılacak ? IQ Testi mi yapılacak? Yok edilme pahasına vergilere bağlanan ve hiç bir özel destek verilmeyen sektörümüzü, savunmak için tek kelime etmemiş, turizm bakanını mızı alkışlamaktan elleri şişmiş, ama bu ne haldir diye sormamış , sektörden haberdar olmayan “ ekonomi iyi “ diyen insanların , henüz muhalifken bile bu korkakça ve samimi olmayan tavırlarda olan insanların TÜRSAB'a aday olması bir seçim midir ? bir seçenek midir ? Diğer yandan, günümüz Türkiye’sinde Kamu kurumu niteliğindeki örgütlerde başkanlar, hükümete ve bakanlara her türlü taklayı atarken, TÜRSAB'ın mevcut başkanı , her türlü riski alıp Turizm Bakanına veryansın ederken.. sektör kan ağlıyor bir faydan yok bari engel olma derken… Ve TÜRSAB’ın sektör menfaatine çalışması engellenirken.. Cennetten tapu veren adayımız eksikti. Ama eminim yakında oda olur.. Gerçekten bu bir seçim olmayacak. Sadece sektörün aklı ile dalga geçercesine birileri aday olacak. bu bir IQ testi olacak. Sonucu çok merak ediyor
Aygun Ulcay
03 Ağustos 2022, Çarşamba 08:32
Bu yolda basarilar dilerim
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha