Talep patlaması yaşayan Rus otelleri Türkiye'nin yokluğunda bunu da yaptı

Talep patlaması yaşayan Rus otelleri Türkiye'nin yokluğunda bunu da yaptı
03 Mayıs 2021, 12:51
Türkiye’ye uçuşların sınırlanmasının ardından bu yaz 8 milyondan fazla Rus turisti ağırlaması beklenen Kırım’da, turizm alanındaki yetersizlikler nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara dikkat çekiliyor.

Moskovskiy Komsomolets gazetesinin haberine göre, Türkiye turlarının iptal olmasının ardından Kırım’daki otellere yaz dönemi için yapılan rezervasyonlada rekor artış yaşanıyor.

Yarımadayı bu yaz sezonunda 8 milyondan fazla turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

Dolandırıcılar olmayan otel odalarını satıyor

Kırım’a turistlerin ilgisinin artmasının ardından birçok dolandırıcının ortaya çıktığı, var olmayan konutların ve otel odalarının internetten teklif edildiği, fiyatların fahiş seviyeye çıktığı uyarısı yapılıyor.

Turistlere yönelik sık yaşanan hırsızlık vakaları, taksilerin, kafe ve restoranların pahalı oluşu ve denizin kirliliği de Kırım’daki olumsuzluklar olarak sıralanıyor.

Kırım otelleri daha çok para kazanmanın yolunu buldu

Türkiye’ye uçuşların kısıtlanmasını fırsat bilen Kırım otelleri, daha çok para kazanmak için tatil planını daha önce yapanların erken rezervasyonlarını iptal etmeye başladı.

Geçen hafta Kırım’da iptal edilen erken rezervasyon sayılarında büyük artış gözlemlenirken, artan talepler yüzünden Kırım’da tatil hayali için tek çare olan otellerin gecelik oda fiyatlarını yükselttiği belirlendi.

Vesti Kırım tarafından yapılan haberde, Kırım otellerinin bu şekilde daha fazla para kazanmayı düşündüğü vurgulanırken, bu yöntemi tüm Krasnodar bölgesi otelleriyle Abhazya’daki otellerin uyguladığı da vurgulandı.

Nisan ayında tur operatörleri ve otel işletmeleri temsilcileri, konaklama fiyatlarının mart ayı başından itibaren yükseldiğinin altını çizerek, Krasnodar Bölgesinde ortalama yüzde 35 fiyat artışı meydana geldiğini, Kırım’da ise bu oranın yüzde 15’lere ulaştığını bildirmişti.

Uzmanlar, Türkiye’ye hava trafiğinin kapanmasıyla birlikte özellikle mayıs tatilleri için iç turizme yönelen Rusların, Soçi tatil paketlerine 2019 yılına kıyasla yüzde 112 oranlarında daha yüksek fiyata sahip olacağını belirtmişti.

Etiketler:Rusya uçuş yasak
Yorumlar
Heee
06 Mayıs 2021, Perşembe 04:04
Bir turizmci olarak Türkiye bir cennet. Çamur atmayın kardeşim Türkiye’min hiçbir şeyine. Sizi büyüten ananın namusuna laf ediyormusunda, yaşadığın ülkeye çamur atıyorsun.
Recep
04 Mayıs 2021, Salı 01:40
Dünyanın en iyi,en kaliteli ve ucuz otelleri bizde kardeşim.
Ahmet
04 Mayıs 2021, Salı 12:05
Hadi be ordan
Onur
04 Mayıs 2021, Salı 11:38
Cem sen belli ki Türkiye'nin turizm bölgeleri hakkında çok ama çok yetersiz bilgiye sahipsin.
Cem
04 Mayıs 2021, Salı 09:47
Sanki Türkiye'de çok kaliteli hizmet ve turizm var da orayı eleştiriyorsunuz Türkiye'de oradan kalır yanı yok cevre halkin duyarsizligi yuzunden les gibi. Belediye hizmet yetersiz. Zengin gidecegi yerler belli avrupada
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha