Taksici o sözler için turistten özür diledi

Taksici o sözler için turistten özür diledi
19 Ekim 2019, 13:34
Atatürk Havalimanından 22 Mart tarihinde aldığı Senegalli turist Ousmane Alyly'e söylediği sözler sebebiyle hakkında 8 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açılan taksicinin yargılanmasına başlandı.

Taksitci Osman Keleş'in Atatürk Havalimanından 22 Mart tarihinde aldığı Senegalli turist Ousmane Alyly'e, yolculuk sırasında, 'Sen terörist misin?', 'Camileri bombalamaya mı geldin?' diyerek hakaret ettiği ve zorla bahşiş almaya çalıştığına dair görüntüler basına yansımıştı. Hakkında dava açılan Keleş'in yargılanmasına İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde başladı.

Duruşmada ilk savunmasını yapan sanık Osman Keleş, " Müşteki havaalanında aracıma bindi. Önce 'param yok' dedi, şaka yapıyor sandım. Hareket ettikten sonra tekrar sordum 'paran var mı' diye. O da 'param var sorun değil, ben size bahşiş de veririm şaka yapıyorum' falan dedi. Beyazıt'a gideceğini söyledi. Aksaray'a gelince inmek istediğini söyledi. Ben de 'neden burada ineceksiniz' diye sordum. 'Burada ineceğim' dedi. Taksimetre 50 TL yazmıştı, 100 TL verdi ben de 50 TL para üstü verdim. Sonra ayrılıp gittik. Olay sebebiyle pişmanım. Huzurunuzda özür diliyorum" dedi. '

Keleş'in avukatı da müvekkilinin görüştüğü müşteki turistten özür dilediğini belirterek beraatini talep etti. Müşteki Ousmane Alyly'nin avukatı Yener Şahin ise Olayda suçun bütün unsurları oluşmuştur. Şikayetimiz devam etmektedir. Davaya katılma talebimiz vardır" şeklinde konuştu. Mahkeme, müşteki Ousmane Alyly'nin avukatı Yener Şahin'in davaya katılma talebini kabul ederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha