Swiss Inn Express by Continent, Çanakkale ne zaman açılacak?

Swiss Inn Express by Continent, Çanakkale ne zaman açılacak?
11 Kasım 2023, 11:52
Franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, Türkiye içinde de hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, Türkiye içinde de hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Master Realtor gayrımenkul ve iş geliştirme firması ile 10 lokasyon 10 otel anlaşması imzalayan ve Ilgın, Konya’da resort ve termal otel projesine başlayan Continent Worldwide Hotels, bu anlaşmanın haricinde münferit yatırımcılarla da yeni projelere imza atmaya devam ediyor.

Şubat 2024'te bitecek

Bursa’da faaliyetlerine devam eden BTG İnşaat ile yapılan anlaşma çerçevesinde, Biga, Çanakkale’de inşaatına devam edilen 38 odalı butik otel projesi, Continent Worldwide Hotels’in ‘Swiss Inn by Continent’ markasının bir segmenti olan, ‘Swiss Inn Express’ markası ile hizmete girecek. 38 odanın yanı sıra, bünyesinde bir de ‘Coffee Shop’ bulunduracak olan tesis, kahve severlerin ziyaretine açık, otelden bağımsız bir girişe de sahip olacak.

Proje yönetimini Platform Hotel Solutions, mimarlık ofisi ve otel konsept çözüm ortaklığı firmasının yaptığı tesis, Şubat 2024 gibi faaliyete hazır hale gelmiş olacak.

BTG İnşaat yönetim kurul başkanı, Berat Göral, “Projemiz devam ederken, marka görüşmelerine başladık. Görüştüğümüz markalar arasına, iş yükümüzü hafifleten, aklımıza en yatan ve gayet yatırımcı dostu bir yaklaşımda bulunan, otelcilik sektörüne girdiğimiz bu ilk projemizde bıze bu yolda beraber yürüyebileceğimizi, emin ellerde olacağımızı hissettiren, tek firma Continent Worldwide Hotels oldu. Otelimizin kapasitesine de hem uygun hem de çekici bir marka olan Swiss Inn Express’i önerdiler. Bu bağlamda, iyi bir anlaşma ile, güvenilir bir partner bulduğumuz için sevinçliyiz.”

Continent Worldwide Hotels, Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zağikyan ise yaptığı açıklamada, “Swiss Inn Express,Biga, bizler için son derece önemli bir proje ve lokasyon. Biga ve çevresindeki otel ihtiyacı ve markalı otel sayısının yok denecek kadar az olması itibarı ile, bu şehirde açılacak olan bir Swiss Inn markalı otelimiz olmasından dolayı da çok mutluyuz… Son yıllarda, yaptığımız çalışmalar sonucunda yurt dışında özellikle de Orta Doğu’da çok büyük bir ivme kazandık. An itibarı ile bölgede 1300’den fazla odaya sahip olduğumuz şehir otelciliği kategorisinde, Orta Doğu’da en hızlı büyüyen tek Türk otelcilik şirketiyiz… Bu gelişmelerin haricinde Türkiye’de de büyümek bizi mutlu ediyor…” dedi ve devam etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha