Suudi yetkiliden tuhaf 'Türkiye' çıkışı!

Suudi yetkiliden tuhaf 'Türkiye' çıkışı!
21 Mayıs 2019, 12:24
Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan hem sosyal medyada hem de Suudi basınına 'Türkiye’den uzak durun' mesajı verdi.

Ankara-Riyad arasında son birkaç yıldır devam eden siyasi gerilim ekonomiye de yansıyor. Kaşıkçı cinayetiyle bir anda gerilen ilişkiler sonrası, Riyad’dan gelen peş peşe açıklamalarla akıllarda soru işaretleri doğuruyor.

Dünya gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği Türkiye’de gayrimenkul satın alma konusunda kendi vatandaşlarını uyarmıştı.

Bu kez Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan hem sosyal medyada hem de Suudi basınına Türkiye’den uzak durun mesajı verdi! Ülkede yayın yapan en önemli medya kuruluşlarından Saudi Gazette’ye açıklamada bulunan Al-Ajlan, Türkiye’de iş yapmanın tehlikeli olduğunu savunarak, Suudi iş adamlarının taciz edildiğini, dolandırıcılık olaylarının da arttığını öne sürdü..

'Türkiye'ye seyahat etmeyin'

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye giden turistlerin hakarete ve tacize uğradığını iddia eden Al-Ajlan, Suudi turistlerin “kardeş ülkeler” olarak nitelediği Mısır, Dubai gibi bölgelere gitmelerini tavsiye etti. Al-Ajlan, Türkiye’ye seyahat etmeyin uyarısında bulundu.

Al-Ajlan, başkanı olduğu Riyad Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye’ye gitmek isteyenlerin rezervasyonlarında değişiklik istediği durumlarda, Mısır, Dubai gibi dost ülkeleri tercih etmeleri halinde yardımcı olacağını açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha