Sururi Çorabatır: Meslek Birlik Yasası artık gündeme alınsın

Sururi Çorabatır: Meslek Birlik Yasası artık gündeme alınsın
09 Şubat 2022, 11:52
TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır turizm sektörünün meslek birlik yasasıyla ilgili çağrıda bulundu.

TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır bugün İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)'nın açılışında konuştu. Çorabatır turizm sektörünün pandemi döneminde büyük bir darbe aldığını ancak sektör olarak hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadıklarını söyledi.

Bakanlık ve sektör olarak çok iyi bir takım çalışması yaparak zor günleri atlattıklarını belirten Çorabatır, tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini belirterek " Ülkemizin geleceği için aşılama çok önemli lütfen bunu teşvik edin" diye konuştu.

İngiltere ve Rusya pazarında 2019 rakamlarının aşılmasını bekliyoruz

Erken rezervasyon sayılarında artış yaşandığını belirten Çorabatır İngiltere ve Rusya pazarında 2019 rakamlarının üzerine çıkılmasını beklediklerini söyledi. Almanya pazarının yatay seyrettiğini söyleyen Çorabatır, Amerika pazarında da mayıs ayından itibaren hareketlenme beklediğini söyledi. Otelciler için pazar konusunda uyarılar yapan Çorabatır, " Otelci meslektaşlarımın kontenjan ve fiyat açısından iç pazara daha özenle davranmasını rica ediyorum" dedi.

Bakan Ersoy'dan 'Meslek birlik yasası' ricası

Ekonominin en stratejik sektörünün turizm olduğunu belirten Çorabatır, " İthalatı en az olan ve en yerli milli olan sektör biziz." dedi.

Bakan Ersoy'a hitap eden Çorabatır, " Ne yazık ki sektörümüzün bir meslek birlik yasası yok, önümüzdeki günlerde sektör meslek birlik yasasının gündeme alınmasını rica ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha