Sururi Çorabatır Meclis'te... İşte Antalya'dan milletvekili seçilen 17 isim!

Sururi Çorabatır Meclis'te... İşte Antalya'dan milletvekili seçilen 17 isim!
15 Mayıs 2023, 09:04
Dün gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinde TÜROFED Eski Başkanı Sururi Çorabatır'da Antalya'dan CHP milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Farklı partilerden Antalya'dan milletvekili olan 17 isimde belli oldu.

Dün gerçekleştirilen milletvekilliği seçimleri sonuçlarına göre Antalya'da Millet İttifakı 741.112 oyla yüzde 43.97, Cumhur İttifakı: 685.571 oyla yüzde 40.68, Emek ve Özgürlük İttifakı 157.999 oyla yüzde 9.38 ve Ata İttifakı 52.872 oyla yüzde 3.14 oy aldı.

Antalya'dan milletvekili seçilen isimler!

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Antalya'dan milletvekili seçilen isimlerde belli oldu. TÜROFED Eski Başkanı Sururi Çorabatır CHP Antalya milletvekili olarak seçildi. CHP'den ayrıca Cavit Arı, Aliye Çoşar, Serap Yazıcı Özbudun, Şerafettin Kılıç ve Mustafa Erdem Antalya milletvekili oldu.

Çavuşoğlu yeniden Meclis'te

Seçim sonuçlarına göre AKP'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Tuba Vural Çokal, Kemal Çelik, Atay Uslu ve İbrahim Ethem Taş Antalya milletvekili olarak seçildiler.

MHP ve İYİ Parti'den 2 isim, Yeşil Sol Parti'den Uluç Meclis'te

MHP'den Abdurrahman Başkan ve Hilmi Durgun, İyi Parti'den Uğur Poyraz ve Aykut Kaya ile Yeşil Sol Parti'den Hakkı Saruhan Uluç Antalya milletvekili olarak seçildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha