Sururi Çorabatır: Kış sezonu onlarla hareketlenecek

Sururi Çorabatır: Kış sezonu onlarla hareketlenecek
18 Eylül 2021, 15:09
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır İngiliz turistlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İngiltere'nin Türkiye'yi otel karantinası listesinden çıkarması, kış sezonu ve 2022 için turizmcileri umutlandırdı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, İngiltere'nin Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarmasının özellikle kış sezonu ve gelecek yıl için umut verici olduğunu belirtti.

Çorabatır, İngiltere'nin Türkiye'ye en fazla turist gönderen ilk 5 ülke arasında yer aldığını, gelişmekte olan pazar olarak nitelendirildiğini söyledi.

İngilizler golf için gelecekler, kış sezonu hareketli gelecek

Yaz sezonunun sonuna gelindiğine ancak İngilizlerin kış sezonu için de önemli bir potansiyeli barındırdığına işaret eden Çorabatır, şunları kaydetti:

"İngilizler golf başta olmak üzere çeşitli spor turizmi için önemli bir ülke. Böyle bir kararın şu anda açıklanması kış sezonunu daha da hareketlendirecektir. Türkiye'de en fazla golf sahalarına sahip bölge Antalya. 22 Eylül'den sonra Antalya başta olmak üzere Akdeniz ve Ege kıyılarımız çok sayıda İngiliz'i ağırlamaya başlayacaktır."

Karar 2022 rezervasyonlarına da olumlu yansıyacak

Çorabatır, bu kararın gelecek sezonu da olumlu yönde etkileyeceğine dikkati çekti.

İngilizlerin gelecek sezon rezervasyonlarını bu dönemden itibaren başladıklarını anlatan Çorabatır, "Türkiye'de İngilizlere satışlar kasımda başlar. Karar 2022 için tatil planları yapan ve Türkiye'ye gelmek isteyen İngilizleri de önemli ölçüde etkileyecek, rezervasyonlarda önemli artış sağlayacaktır." ifadesini kullandı.

Yorumlar
Umut
19 Eylül 2021, Pazar 07:31
Bizde ingiltere de yasiyoruz. Hic ucak biletlerine baktiniz mi? Tam bir firsatci ülkeyiz! 70-80 paund olan ucak biletleri suan 350-400 paund!!! Thy ve Flyps . Bu da sadece tek yön bir kisi!! Gidis - dönüş 750-800 ! 3 kisilik bir aile 2200 paund civarı yaklasık ,o da sadece uçak Ve bizim Türk firmaları! Böyle bir zihniyete değil turist gurbetçiler gelmez gelemez! Yunan adaları ingiltereden gidiş- dönüş yaklasik yazın sezonda 200-300 paund civarı, ayrıca yiyecek ve içecek adam gibi heryerde fiyatları ortalama aynı kazıklama yok. Bizim ülkemizde bizi bile kazıklıyorlar rezillik. Gidinde yunanları görün,biraz ders alın..
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha