HIKVISION

Sürücülerden UBER'e çağrı:Trafik cezalarımızı ve tazminatlarımızı ödeyin

Sürücülerden UBER'e çağrı:Trafik cezalarımızı ve tazminatlarımızı ödeyin
10 Haziran 2019, 15:21
Uber’in, İstanbul’daki UberXL faaliyetlerini 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğunu açıklaması Uber sürücülerinin tepkisine yol açtı.

İstanbul Sütlüce’de bulunan Uber Türkiye Ofisi önünde toplanan sürücüler, mağdur olduklarını ifade ederek tazminatlarının ve trafik cezalarının ödenmesini istedi. Sözcü'de yer alan habere göre Uber sürücüsü Koray Hasgül, bir gün içerisinde haber verilmeden sistemin kapandığını öne sürerek, “Çok ciddi borç yükü altında kaldık. Yaklaşık 11 bin civarında insan mağdur edildi ve bunun etkilediği 50 bin insan daha var. Bizler, bu yükün altından kalkamayacağımız için bizi bu duruma düşüren Uber’den maddi ve manevi tazminatlarımızı talep ediyoruz. Tüm yasal zeminlerde maddi ve manevi tazminatlarımızın da takipçisi olacağız.” diye konuştu.

Milyonlarla ifade edilen rakamlar

Bir başka Uber sürücüsü Yusuf Saraç da mağduriyetlerinin sadece işlerinin elinden alınması olmadığını ve araçlarını banka kredisiyle alan sürücülere haciz geldiğini söyledi. Saraç, “Buraya gelecek otobüs parası dahi olmayan arkadaşlar var. Bunun haricinde Uber’den yediğimiz hali hazırda trafik cezalarımız var. Milyonlarla ifade edilen rakamlar. Şu anda İstanbul’da yolcuların Uber’den hiçbir şekilde sistemden araç çağırma durumu yok. Sarı ve turkuaz taksiler dışında sistem işlemiyor. Uber XL araçlarımız tamamen sistemden çıkarılmış durumda. Kadir gecesinde Uber bir açıklama yaparak, İstanbul genelinde XL araçların çalışmayacağını söyledi. Sistem kapandı. Borçlar kaldı, cezalar kaldı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:Uber Uber XL
Yorumlar
Cengiz
10 Haziran 2019, Pazartesi 10:54
Korsan taksinin sonra bu sana hırsızlık yapıyorsunuz hem korsan iş yapıyorsunuz sonra bize haksızlık yapılıyor diyorsunuz bu neyin kafası Allah aşkına yanlış yola çıkan yanlış yere varış
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha