HIKVISION

Sürpriz mağdur

Sürpriz mağdur
16 Ekim 2019, 10:36
Hakkında dolandırıcılıktan dava açılan kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak tanınan Fadıl Akgündüz’ün Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler’deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde yeni mağdurlar ortaya çıkıyor.

İstanbul Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler’deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan 2 bin 443 yıla kadar hapsi istenen Fadıl Akgündüz ve akrabalarının yargılanması devam ediyor.

MÜSİAD Başkanı da mağdur

Sözcü'den Ümit Türk'ün haberine göre İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 19'uncu celsesi görülen davaya gelen mağdurlar arasında MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, amcası iş insanı Osman Kaan ve amcasının eşi Nebahat Kaan yer aldı. İfade veren MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, Bayrampaşa Caprice Gold projesinden 18 adet devre mülk aldığını ve karşılığında Fadıl Akgündüz’e 750 bin TL verdiğini söyledi. Herhangi bir kira bedeli almadığını belirten Kaan, zararının giderilmesini isteyerek Akgündüz’den şikayetçi olduğunu söyledi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Fadıl Akgündüz'den şikayetçi oldu.

Akgündüz: İzin verin yurt dışından yatırımcı bulayım

Duruşmada savunma yapan Fadıl Akgündüz ise “Türkiye’nin ekonomimiz bozuk. Bu nedenle Türk yatırımcı bulamıyorum. Projeyi tamamlamak adına yabancı yatırımcılarla görüşebilmem için yurt dışına çıkmam gerekiyor. Bu nedenle yurt dışı çıkış yasağımın kaldırılmasını talep ediyorum” dedi. Akgündüz’ün yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması talebine ilişkin mahkeme başkanı “Bu şekilde soyut olmaz. Yasağının kaldırılmasını istiyorsan somut yatırım tekliflerini mahkemeye sun da heyet incelesin. Ne kadar ciddiymiş… Bu öyle lafla olacak bir şey değil.” diyerek talebi reddetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha