Sultanahmet'te ağaç devrildi, turist grubu son anda kurtuldu

Sultanahmet'te ağaç devrildi, turist grubu son anda kurtuldu
09 Eylül 2023, 11:39
İstanbul ?Sultanahmet Meydanı'nda devrilen ağaç paniğe neden oldu.

Sultanahmet Meydanı'nda devrilen ağaç paniğe neden oldu. Yaklaşık 30 kişilik turist grubu, rehberin fark edep bağırmasıyla son anda kaçarak kurtuldu. Ağaç dalı çarpan 15 turistin sırt ve kollarında sıyrıklar oluştu.

Turizmci uyarınca kurtuldular

Olay saat 10:30 sıralarında meydana geldi. Sultanahmet Meydanı'nda bulunan at kestanesi ağacı yaklaşık 30 kişilik turist grubu geçerken büyük bir gürültüyle devrildi. Ağacın devrilmeden önce çıkardığı sesleri duyan turizmci Mehmet Aktaş turist grubunun rehberini, rehber de turistleri uyardı. Bu uyarıyla koşarak kaçışan turistler devrilen ağacın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Olay sırasında 15-20 turistin sırt ve kollarında dal çarpması nedeniyle hafif sıyrıklar oluştu. Haber verilmesi üzerine gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri devrilen ağacı keserek kaldırdı

Ağan devrileceğini anlayıp turist rehberini uyaran turizmci Mehmet Aktaş "Ağacın hemen yanındaydım, sesler geldi. Grubu kaçırması için rehbere ağaç geliyor diye seslendim. Rehber de turistleri uyardı. Rehber turistleri kıl payıyla kurtardı. Koşarak kaçtılar kıl payı kurtuldular. Ağaç dallarının çarpmasıyla bazılarının kollarında sıyrılmalar oldu. Yaklaşık 30 kişilik Rus turist grubuydu. Saat 10:00 sıralarıydı, olay oldukça yoğun bir saatte oldu. Son anda kaçtılar ama 15-20 kişinin kollarında ve sırtlarında dal çarpması nedeniyle sıyrılmalar oldu. Yaralanma olmadı hafif sıyrıklarla kurtuldular" diye konuştu. Olayı gören Mesut Ersari "Çıtırtı sesi geldi sonra ağaç aniden devrildi. Burada turist grubu vardı rehberleri kaçın diye bağırdı. Onlar da kaçıp kurtuldular. Ağaç 2 saniyede devrildi" dedi. (Hürriyet)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha