Şubat sonuna kadar bütün hatlar açılacak

Şubat sonuna kadar bütün hatlar açılacak
21 Ocak 2019, 10:17
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, THY'yle birlikte gerçekleştirdikleri Direkt Turizm hamlesi kapsamında yeni açılacak hatlarla ilgili bilgiler verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğince (AKTOB) Ocak ayı buluşmasında nitelikli turisti çekmek için THY ile gerçekleştirdikleri Direkt Turizm Hamlesindeki son durumla ilgili bilgiler verdi. Nitelikli turist için ulaşımın çok önemli olduğunu belirten Ersoy, " THY ile protokol yaptık. Business tarifeli seferlere Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir Havalimanları'na nisan ayı itibariyle başlıyoruz. İlk etapta 67 sefer planlamıştık. Şu an 80 sefere çıkarma kararı aldık. Londra 4 idi 7'ye çıktı. Haftada toplam 80 seferle uçuşlar başlıyor. Şubat ayının sonuna kadar bütün hatlar açılmış olacak. Şubat ayında Antalya'da özellikle kışın açık olan otel sahipleriyle toplantılar yapacağım. Bu hatlarla, kış uçuşlarıyla ilgili bir politika oluşturacağız. Kışın uçakların dolu uçması için ne gerekiyorsa kararlarımızı vereceğiz." diye konuştu.

Reklamda 7 katlık artış


Bakan Ersoy, Bakanlık olarak çok ciddi tanıtım desteği verdiklerine dikkati çekerek, "Bu uçuşların çıkış noktalarında THY ile çok ciddi tanıtımlar yapıyoruz. Ocak ayı itibariyle başladı. Önce magazinlerde başladık, sonra TV programlarıyla destekleyeceğiz. Sonrasında dijitali de devreye alarak geçen yılın yedi katı direkt reklam anlaşmaları yaptık. Oradan da nitelikli turistle ilgili ciddi bir potansiyel ve doluluk yakalayacağımızı ön görüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha