Suat Tural: Yönetmelik çalışmalarına devam edeceğiz

Suat Tural: Yönetmelik çalışmalarına devam edeceğiz
29 Temmuz 2020, 16:07
TUREB Başkanı Suat Tural Turizm Ajansı'nın sorularını cevapladı.

TUREB Yönetim Kurulu'nun delegelere ve ARO yönetimine karşı ilgisiz ve tepeden bakan tavır içinde olduğunu söyleyen TUREB Eski Başkanı Ahmet Zeki Apalı, bu tutumla meslek adına yönetmelik, tüzük gibi mevzuatı güncelleyip geliştirmenin mümkün olmadığını belirterek delegelik görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Göreve başladığımızdan bu yana farklı illerdeki rehber odalarıyla bir araya geldik

TUREB Başkanı Suat Toral konuyla ilgili Turizm Ajansı'nın sorularını cevaplandırdı. Toral, Yönetim Kurulu olarak göreve geldikleri günden bu yana Şanlıurfa, Çanakkale, İzmir, İstanbul, Ankara, Denizli, Muğla ve Antalya'da hem meslektaşlarla hem rehber odalarının yönetim kurulu ve delegeleriyle bir araya geldiklerini söyledi.

Herkesin sorularına açıkça cevap verdik

Gidecekleri bölgedeki yetkili Oda Başkanlarıyla görüşüp uygun gördükleri tarihlerde meslektaşlarıyla bir araya geldiklerini belirten Tural, " Hatta bu buluşmalar için çağrılar yapılmasını rica ettik. Biz oralardayken gelebilen veya gelmeyi tercih eden herkesin sorularına da açıkça cevap verdik. Bilgilendirmelerimizi yaptık." diye konuştu.

Yönetmelik revizyonu için öncelikle üye odalardan Genel Kurul kararının uygulanması yönünde, kararda belirtildiği şekilde çalışmalar yapmalarını ve bu çalışma sonuçlarını Birliğe iletmelerini istediklerini belirten Tural, sözlerine şöyle devam etti:

Pandemiden dolayı çalışmalarımız aksadı

" Bu çalışmaların sonucu elimize ulaştığında da yönetmelik revizyonunu tam da hızlandırdığımız bir dönemde maalesef pandemi ile karşı karşıya kaldık. Pandemi süreci herkesin olduğu gibi bizim de ajandamızı ister istemez değiştirdi. Oysa, Oda Başkanlarımızla yaptığımız online toplantılarda da dile getirdiğim üzere çalışmamızın 3'te 2'si tamamlanmıştı. Tam da bu esnada enerjimizi ve zamanımızı doğal olarak pandemiyle ilgili yapılabileceklere yönlendirdik. Bu konuda da Avrupa'daki tüm diğer meslek temsilcilerinden daha hızlı hareket ettik. Normalleşmeye başladıkça yönetmelik çalışmalarımıza da devam edeceğiz.

*Odalarımızın genel kurulları tarafından üye sayısına göre seçilen delegelerimiz var. Bu delegelerimiz TUREB Genel Kurulu'na katılıyorlar ve mesleğimizi ileri taşıma tartışmalarıyla birlikte TUREB kurullarını da oylarıyla belirliyorlar.

Her hangi bir sistemi etkisiz hale getirmek şöyle dursun doğrudan meslektaşlarımıza dokunan ve onlara faydası olacak sistemleri geliştirdik. Delegelerimiz yada meslektaşlarımız istedikleri konularda fikir paylaşmak, öneri sunmak veya soru sormak için infotureb@tureb.org.tr adresine yazabilirler. Buraya gönderilen sorulara, görüşlere elbette cevap veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.

Bütün bunlara ek olarak pandemi sürecinde çevrimiçi kanallarda tüm sorulara cevap verdiğim 8 canlı yayın gerçekleştirdim.

Sadece Temmuz ayı içinde Kuşadası, Marmaris, Fethiye, Nevşehir ve İstanbul'da meslektaşlarımızla ve delegelerimizle bir araya geldik. Bunu da sürdüreceğiz."

Etiketler:TUREB Suat Tural
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha