HIKVISION

Stefanie Berk'ten flaş açıklama: 1 Ocak 2020'de...

Stefanie Berk'ten flaş açıklama: 1 Ocak 2020'de...
09 Ekim 2019, 15:39
Thomas Cook Almanya CEO'su Stefanie Berk ve Almanya'daki geçici iflas yöneticileri, şirketin yeniden ayağa kaldırılmasıyla ilgili çalışmalar hakkında flaş açıklamalar yaptı.

Thomas Cook Almanya CEO'su Stefanie Berk, 1 Aralık 2019'da tekrar faaliyete geçmek ve 1 Ocak'tan itibaren yeniden müşterilere hizmet verebilmek için çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Potansiyel yatırımcılarla yoğun görüşmeler

Alman Thomas Cook Grubu'nun yeniden faaliyete geçmesi için yapılan çalışmalar hızlandı. Şirketin yeniden yapılandırma çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Bucher Reisen & Öger Tours GmbH'nin geçici iflas yöneticisi Avukat Julia Kappel-Gnirs "Yatırımcı görüşmeleri tüm hızıyla devam ediyor, iyi çalışıyor ve umut veriyor. Çok sayıda stratejik yatırımcı ve finansal yatırımcı, tüm Alman Thomas Cook Grubu'na veya şirketin bireysel bölümlerine olan ilgilerini dile getirdi " dedi.

Yatırımcılar için çok önemli özellikleri var

Thomas Cook Touristik GmbH'nin geçici iflas yöneticisi Avukat Ottmar Hermann ise prosedürün karmaşık yapısına ve zor duruma rağmen yatırımcıların Thomas Cook Almanya'ya ilgisinin yoğun olduğunu dile getirdi. Hermann, "Geleneksel bir seyahat şirketi ve tatil paketlerinin öncüsü olan Thomas Cook piyasayı biliyor ve talepleri karşılayan, güçlü, sağlam bir iş modeline sahip. Oldukça deneyimli, iyi eğitimli ve son derece kararlı iş gücü buna önemli bir katkıda bulunuyor, Buna ek olarak, Thomas Cook, servis sağlayıcılar ve otel zincirleri, Almanya genelindeki seyahat acenteleri ve havayolları ile yapılan sözleşmelerle mükemmel uluslararası bağlantılara sahip. Bu özellikler başlangıç için çok önemli, potansiyel yatırımcılar için de oldukça kıymetli " diye konuştu.

Eylül ücret ve maaşları ödendi

Almanya'da yaklaşık 2 bin Thomas Cook çalışanın Eylül ayı maaşları Federal İş Ajansı'nın katılımıyla ödendi. Genel İşler Konseyi Başkanı Philipp Schumann, "Ücret ve maaşların hızlı ödenmesi iyi ve önemli bir sonuç. Şirketin zor durumuna rağmen ileriye bakıyoruz." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha