Sözcü Yazarı Ataklı'dan 'Ersoy' iddiası

Sözcü Yazarı Ataklı'dan 'Ersoy' iddiası
10 Eylül 2019, 11:38
Sözcü yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında kabine değişikliğiyle ilgili iddiaları gündeme getirdi.

Sözcü yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında Ankara’daki kaynağının kendisini aradığını ve “En az 7 bakanın değişeceğine kesin gözüyle bakılıyor” dediğini aktardı. Ataklı’nın aktardığı iddiaya göre bu yeni bakan arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da yer alıyor.

Sözcü Gazetesi’nden Can Ataklı’nın bugünkü köşesine taşıdığı iddialara ilişkin ayrıntılar şu şekilde:

“Ankara’daki en önemli kaynağım aradı yine. Bugüne kadar söyledikleri hiç yanlış çıkmayan ve sarayı da çok iyi bilen, buradan çok doğru bilgiler alan dostum, “Sonunda bakanlarla ilgili operasyon başlıyor” dedi. Bazı bakanlar değişecek. Bu hayli zamandır konuşuluyor. Ancak her seferinde önceden sızmalar olduğu için Erdoğan konuyu gurur meselesi haline getiriyor ve “Birileri söylüyor diye bakanlar mı değişirmiş” tavrı ile operasyonu erteliyor. Ancak bu kez artık sona gelinmiş. En az 7 bakanın değişeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ankaralı dostum, “Aslına bakarsan” dedi, ve ekledi “Erdoğan, hükümetin tamamını değiştirebilir, belki de doğrusu bu olacak.”

“Yeni sistemle Meclis devre dışı kaldığı gibi, parti de devre dışı kaldı aslında. Bütün bakanlar dışarıdan getirilince, partililerle hükümetin arası koptu. Partililer, bakanlara ulaşamaz hale geldi. Böyle olduğu gibi bakanlık kadroları yeni bakanların insafına kaldığı gibi daha önce bakanlıklarla iş yapmaya alışık olan AKP’liler de bir anda dışarıda kaldı. AKP Başkanı’na en çok bu açıdan şikayet geliyor. Erdoğan bu şikayetleri önceleri hiç dinlemiyormuş. Ancak yerel seçimlerdeki ağır hezimetten sonra yakınları, “Partiyi bu kadar dışlarsanız bu işin sonu iyi olmayacak” uyarıları yapmışlar,

Erdoğan da artık düğmeye basmaya karar vermiş. Bu durumda okul sahibi Milli Eğitim Bakanı, turizm şirketi sahibi Turizm Bakanı, hastane sahibi Sağlık Bakanı gidiyormuş Ankaralı dostumun söylediğine göre. Ticaret Bakanı ile Orman ve Tarım Bakanı da değişecek bakanlar arasında.”

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha