Sormayın - 6

Sormayın - 6
07 Kasım 2017, 10:40

Geçtiğimiz hafta BUnlar, Ankara'da bir toplantı düzenledi. Sözümüzü dinleyip bu toplantıyı kendi paralarıyla mı yaptılar, yoksa her zamanki gibi Türsab’ın (yani üyelerin) parasıyla mı yaptılar, henüz bilmiyoruz... Şayet sözümüzü dinledilerse bir ‘Aferim’i hak ettiler.

Turizm şurası sebebiyle Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen meslektaşlarımızın yanısıra Ankara’da BUnlara yakın olan acentaların ailelerinin ve çalışanlarının da katıldığı, ama adı 'Ankara Buluşması' olan bir toplantıydı bu. Toplantıya katılan ve internetten izleyen herkes, BUnların düzenlediği toplantının, aslında bir 'Veda Toplantısı' olduğunu, yapılan konuşmadan ve salonun enerjisinden anladı.

Ankara toplantısında yarım saat boyunca konuştukları, sadece ve sadece Firuz Bağlıkaya ve ekibi idi. Hak veriyorum kendilerine; önde olanı takip etme psikolojisinden kaynaklandı, BUnların bu davranışı. Tabii ki kendileri ve yapacakları ile ilgili anlatacak bir şeylerinin olmaması da başka bir etken.

Bu arada salondan bir kişi çıkıp da şunları sormadı:

- Neden yine aday oldunuz?

- Projeniz var mı?

- Geçtiğimiz iki yıl boyunca neleri başardınız?

- Geçen dönem vaat etmiş olduğunuz projelerden bir tanesi bile neden gerçekleşmedi?

Salondaki hiç kimse bu soruları sormadıysa, biz de sormayalım.

Siz de sormayın.

Mevcut başkan bildiğiniz üzere ‘Birlikteyiz Havacılık AŞ’ ünvanlı bir şirkete ortak. Bu şirket ise, Hac ve Umre operasyonunda, Atlas Global'in koltuklarını seyahat acentelerine pazarlamak için kuruldu. Tahmin edeceğiniz gibi bu şirketteki ortağı, aynı zamanda Atlas Global’in sahibi olan Murat Ersoy.

Havayolları şirketlerinin düşük servis bedeli ve internetten daha düşük bilet satış yapması sebebiyle mağdur olan bilet acentelerinin haklarını savunmak için projeler sunan ‘Bize Değişim Gerek’ ve ‘Güçlü Türsab’ hareketine cevap Murat Ersoy'dan geldi. Yanına ortağı mevcut başkanı da alan Murat Ersoy, “Daha uzun yıllar sizi başkan olarak görmek istiyoruz” diyerek destek açıklaması yaptı.

Üyelerin hakkını savunmayan bir Türsab başkanı bulmuş, tabii ki destekleyecek.

Biz, BUnlara, bizi saf yerine mi koyuyorsunuz diye sormuyoruz.

Siz de sormayın.

Sormayın yazı dizimin altıncısını Türsab’daki bu kötü yönetimi hala destekleyen meslektaşlarımıza atfen Rus yazar Lev Tolstoy’un şu sözü ile sonlandırıyorum.

‘Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar.’

Haftaya görüşmek üzere.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha