Sören Hartmann: Türkiye’ye müthiş bir talep var, hedefimiz 1 milyon turist!

Sören Hartmann: Türkiye’ye müthiş bir talep var, hedefimiz 1 milyon turist!
08 Nisan 2022, 12:30
Türkiye turizmi için önemli tur operatörlerinden DER Touristik’in CEO’su Sören Hartmann ve yöneticileri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katılım ile Antalya’da turizmcilerle buluştu.

Akra Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan DER Touristik’in CEO’su Sören Hartmann, Türkiye ve Antalya turizmi için moral veren önemli açıklamalarda bulundu. Der Touristik’in Rewe Group’a bağlı olduğunu hatırlatan Hartmann, her sene büyüme trendinde olan bir grup olduklarını belirterek, “Güçlü yapımız nedeniyle borcu olmayan sağlıklı bir tur operatörüyüz. Pandemi döneminde yoğun bir yatırım ve çalışma yaptık. 17 farklı kaynak pazardan 74 farklı destinasyona turist gönderiyoruz. 2 yıl öncesine kadar 6.7 milyar euroluk bir ciroya sahiptik. Pandemi ile işlerimiz durdu. Pandemi döneminde çok fazla kayıp yaşadık ama bu dönemde kendimizi geliştirmeye çalıştık. Şimdi işlerimiz yeniden açıldı. Ancak bu sefer de Ukrayna krizi çıktı. Biz pandemi krizi sonrasında daha da güçlüyüz. Rakiplerimiz zor durumda kalırken biz borcumuz olmadan kendimizi geliştirdik” dedi.

Müthiş talep var, bu yıl Türkiye kazanan ülke olacak

Sören Hartmann daha sonra rezervasyonlar konusunda açıklamalarda bulundu. Pandemi ile birlikte 2020 yılında yüzde 70 kayıp yaşadıklarını belirten Hartmann, “2021’de biraz geliştik ve kapasitemizin yüzde 40’ına ulaştık. Türkiye’deki kapasitemizin ise yüzde 80’ine ulaştık. 2022 için Türkiye’ye müthiş bir talep var. 2022 yılında 2019 seviyesine ulaşabiliriz. Rakipleri ile kıyaslarsak Türkiye, çok başarılı. Türkiye’nin fiyatı da artıyor. Yüzde 12 fiyatlar arttı. Çünkü insanlar artık daha iyi yerlerde tatil yapmak istiyor. Pandemi sonrasında iyileşme oldu. Bu sefer de Ukrayna krizi ile karşı karşıyayız. Ukrayna krizi çok kötü bir etki yapabilirdi ama bu olmadı. Rezervasyonları 2019 yılı ile kıyaslarsak Ocak ayı ile birlikte gelirlerimiz artmaya başladı. Rezervasyonlarımız 2019’un üzerine çıktı. Ukrayna krizi çıktı ve rakamlar düştü ancak rakamlar tekrar yükseldi. Bu nedenle Ukrayna krizinin etkisini görmüyoruz. Genel olarak pandemi sonrasında rezervasyonlarda büyük bir artış oldu ve bunu Ukrayna krizi bile etkileyemedi. Çok iyi bir sene geçireceğiz. Rezervasyonlar artıyor ve bu da bizi mutlu ediyor. Türkiye de bu sene kazanan ülkelerden biri olacaktır. Doğu Avrupa, Batı Avrupa ve İngiltere, Türkiye’ye büyük ilgi gösteriyor. Bu tamamen fiyatlarla alakalı bir durum değil, Türkiye’nin kalitesi ile alakalı. Türkiye’ye gelen memnun ve mutlu ayrıldı. Müşterilerimizi mutlu ettiğiniz için teşekkürler. Türkiye’de çok daha fazla başarılı olabiliriz. Türkiye’ye 1 milyon turist getirme hedefimiz var” diye konuştu.

Sören Hartmann, konuşmasının sonunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a da teşekkür etti. Hartmann, “Buradan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a da çok teşekkür ediyorum. Bizlere çok destek oldular. Bu da başarının en önemli nedenidir” diye konuştu.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha