Son dakikada Antalya sevindi, İspanya üzüldü!

Son dakikada Antalya sevindi, İspanya üzüldü!
14 Ağustos 2019, 10:00
Almanya'da tatillerini son dakikaya bırakan tatilcilerin Temmuz ayında hangi ülkeye ne kadar rezervasyon yaptığına dair rakamlar belli oldu.

Tüm Alman paket tatil rezervasyonlarının ve son dakika seyahatlerinin yaklaşık üçte ikisini oluşturan en büyük on destinasyon, rezervasyonlardaki toplam düşüşünü geçtiğimiz yılın Temmuz ayına göre % 1.6'ya indirdi.

Antalya'da yüzde 10 artış

Amadeus'un açıkladığı rakamlara göre Almanların en çok tercih ettiği destinasyonlardan olan olan Antalya Temmuz'da Almanya pazarında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 10'luk artışla iyi bir performans sergiledi.

Mısır'ın gözde turizm merkezlerinden Hurghada Temmuz'da Alman pazarından yüzde 11 artış yakaladı.

Alman pazarında Haziran'da güçlü büyüme yaşayan Yunanistan'da özellikle Kos adasına talepte Temmuz'da dikkat çekici artış yaşandı. Kos Adası için Temmuz'da yapılan rezervasyonlar geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 21 arttı. Ancak Kandiye'ye rezervasyonlar yüzde 6 ve Rodos'a rezervasyonlar yüzde 5 geriledi.

İspanya'da yaprak dökümü

Amadeus'un rakamlarına göre Alman paket tatil rezervasyonlarında uzun süredir düşüş eğilimi yaşayan İspanya için Temmuz'da da durum değişmedi. İspanya'nın gözde turizm merkezlerinden Palma'ya Almanya'dan yapılan rezervasyonlar Temmuz'da bir önceki yılın aynı ayına göre % 10 geriledi. Art arda birkaç ay boyunca Alman rezervasyonlarında çift haneli düşüşler yaşayan Kanarya Adaları için durum daha kötüydü. Fuerteventura (% -25) yine en kötü performansını sergilerken Las Palmas (-18%) ve Tenerife South (% -17 ) için de büyük düşüşler oldu .

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha