Son dakika...Daha çok turist, daha az paket tur!

Son dakika...Daha çok turist, daha az paket tur!
27 Eylül 2019, 10:48
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Türkiye'nin 2023 Turizm Stratejisi'ni açıkladı. Ersoy, konuşmasında aşağı çekmeyi hedefledikleri paket tur oranlarını da açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy 2023 Turizm Stratejisi'ni açıkladığı konuşmasında hedefler doğrultusunda tanıtım faaliyetlerini TV, açık hava, dergi, editoryal yazı, dijital ve sosyal mecralarda çeşitlendirerek odaklı ve yoğunlaştırılmış şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ersoy, " Hedef pazarlarda ziyaretçilerin beklentilerine ulaşmak için pazar araştırmaları yaptırıyor ve söz konusu araştırmalar doğrultusunda tanıtım stratejimizi çeşitlendirerek tüm mecralarda yer alıyoruz. Deneyime dayalı Türkiye portalının dijital uygulamaların hayata geçirilmesine öncelik veriyoruz." diye konuştu.

Paket tur oranlarını yüzde 15 ile 50 bandına çekeceğiz

Yabancı ziyaretçilerin yanında iç turizmin gelişmesine yönelik olarak yerli ziyaretçilere yönelik tanıtım çalışmaları gerçekleştireceklerini belirten Ersoy. " Başta az keşfedilmiş ya da gelişmekte olan turizm bölgeleri olmak üzere yeni ürün ve destinasyon çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Bu kapsamda arz güvenliğini sağlayarak paket tur oranlarını yüzde 15 ile 50 bandına çekmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

Marmara’ya paket turla gelen turistin yüzde 30, Ege’de yüzde 65, Akdeniz’de ise yüzde 85 olduğunu anlatan Ersoy, hedefin yüzde 15-50 bandına çekilmesi gerektiğini söyledi. Bunun için tarifeli uçuş sayısını artıracaklarını söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha