Sokağa çıkma kısıtlaması pazartesi 05.00'e kadar sürecek

Sokağa çıkma kısıtlaması pazartesi 05.00'e kadar sürecek
05 Aralık 2020, 10:09
Türkiye'de günlük koronavirüs vaka sayısının 30 bin seviyesini aşmasıyla yeniden alınan kısmi kapanma kararının ardından haftasonu sokağa çıkma yasağı başladı.

Türkiye genelinde 7 Aralık Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek.

Haftasonu tamamen uygulanan sokağa çıkma yasağı ise Salı gününden itibaren haftaiçinde de kısmen uygulanıyor. Haftaiçi sokağa çıkma yasağı 21.00 ile 05.00 arasında uygulanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısında alınan kararlar uyarınca üretim, tedarik, lojistik, sağlık, tarım, orman sektörler, market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler de yasak kapsamının dışında tutuldu.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı gün ve saatlerde, zorunluluğu bulunan kişilerin şehirler arası seyahat etmelerine izin verilecek.

Genelgelere göre haftasonu 20-65 yaş arası kişiler zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için 10.00-17.00 arasında açık olacak market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidebilecek.

Restoran ve lokanta tarzı işletmelerin paket servisleri de haftasonu 10.00-20.00 arasıyla sınırlandırılacak.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha