Sofitel İstanbul Taksim Genel Müdürü oldu

Sofitel İstanbul Taksim Genel Müdürü oldu
02 Ekim 2023, 17:37
Sofitel markasının Türkiye’deki ilk oteli olan Sofitel Istanbul Taksim Genel Müdürlüğüne Bozkurt Atabek getirildi.

Sofitel Istanbul Taksim Hotel’in Genel Müdürlüğü görevine otelcilik sektörünün deneyimli yöneticilerinden Bozkurt Atabek getirildi. Uzun yıllardır farklı otellerde Genel Müdürlük görevini başarı ile sürdürmüş olan Atabek, son olarak Accor otellerinden biri olan M-Gallery the Artisian Istanbul otelinde Genel Müdür olarak görev almıştı.

Accor otel grubunun lüks kategori markalarından biri olan Sofitel markasının Türkiye’deki tek oteli olan Sofitel Istanbul Taksim’e Genel Müdür görevi ile atanan Bozkurt Atabek, Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezunu. Kariyerine 1988 yılında Phaselis Princess Kemer’de barmen olarak başlayan Atabek, 1992 yılında The Marmara Istanbul’da çalışmaya başlamış, ön büro, rezervasyon ve satış departmanlarında görev aldı.

1999 yılında Amerika’ya giden Bozkurt Atabek, Savannah Marriott Riverfront Hotel’de Ön Büro Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Ardından Richmond Marriott West’de Ön Büro Müdürü, Evansville Airport Marriott’da Odalar Bölümü Müdürü ve Melville Marriott Long Island’da Operasyon Direktörü olarak görev aldı.

2004 yılında Islandia Marriott Long Island’da Genel Müdürlük görevini üstlenen Bozkurt Atabek, 2006’da “Marriott Yılın Genel Müdürü” ödülünü kazandı. Saddle Brook Marriott, Hilton Crystal City ve Avalon Fort Greene’de de Genel Müdürlük yapan Atabek, Amerika’da bulunduğu süre içerisinde gelirler yönetimi ve misafir memnuniyetinin arttırılması konularında önemli başarılar elde etti. 2014 yılında İstanbul’a geri dönüş yapan Bozkurt Atabek, Martı Istanbul Hotel’de Genel Müdürlük görevi yaptı.

25 yılı aşkın otelcilik tecrübesini ve birikimini Eylül ayı itibarıyla Sofitel Istanbul Taksim'de hayata geçiren yeni Genel Müdür Bozkurt Atabek, İngilizce ve İspanyolca biliyor. Turizm sektöründe faal kişiliği ile tanınan Atabek, SKAL International Istanbul ve TUROB Denetleme Komitesi üyesidir. Bozkurt Atabek, evli ve bir kız çocuğu babası.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha