Skandalın nedeni Ersoy’un kişisel husumeti mi?

Skandalın nedeni Ersoy’un kişisel husumeti mi?
06 Nisan 2020, 14:34
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Geleneksel El Sanatları mağazasında bir çalışanın koronavirüse yakalanması haberlerinin ardından büyük bir skandal çıktı. İşletmeci şirketin mağazayı kapatmak için Bakanlığa başvurduğu, fakat açık kalması yönünde talimat aldıkları ortaya çıktı. Şirketin ortağı TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise olayın arkasında Bakan Ersoy’un kendisine duyduğu kişisel husumetin yattığını öne sürdü.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın da ortağı olduğu Anadolu Kültürel Girişim şirketi tarafından İstanbul Eminönü’nde işletilen Geleneksel El Sanatları mağazasında görevli bir çalışanın koronavirüse yakalanması haberlerinin ardından büyük bir skandal çıktı.

Mağazayı Bakanlık kapattırmamış!

Konuyla ilgili Turizm Güncel’in sorularını yanıtlayan Firuz Bağlıkaya, mağazanın kapatılması için 20 Mart tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yazılı olarak başvurduklarını fakat olumsuz yanıt aldıklarını söyledi.

Müze ve örenyerleri ziyarete kapanınca, işlettikleri diğer mağazaların otomatik olarak kapandığını anlatan Firuz Bağlıkaya, müzelerin dışında kalanları kapatmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan izin istediklerini, fakat 27 Mart’ta gelen yazıda kendilerine “kapatmayın” denildiğini söyledi.

"Kapatmak için tekrar başvurulmuş"

23 Mart’ta mağaza çalışanlarından birinin koronavirüse yakalanması üzerine Bakanlığa yeniden yazı yazdıklarını açıklayan Firuz Bağlıkaya, ikinci yazıya ise henüz cevap verilmediğini söyledi.

Nedeni Ersoy’un kişisel husumeti mi?

‘Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın mağazaları neden kapatmak istemediği’ şeklindeki soruya ise Bağlıkaya, “Kültür ve Turizm Bakanı, kişisel husumetinden dolayı mağazaların kapatılmasına izin vermedi. Burada insan sağlığı hiçe sayıldı. Orası ilaç ya da gıda satış noktası değil ki kapatılmasına izin verilmesin’’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Sadi kaya
07 Nisan 2020, Salı 11:34
İstifa etmesi gereken bakan
Mehmet Gem
07 Nisan 2020, Salı 03:08
Ziya Yılmaz Bey, sarı öküzü bilirmisiniz? eğer sarı öküzü biliyorsanız, onu teslim etmeyeceksiniz, onu teslim ederseniz, sizde kalmayacaksınız, bu tekelci zihniyet sizi de batıracak, o zaman sizin için gelip buralarda kimse bir şey de yazamaz, tuzu kuru bir adamın, sadece kendi hırs ve ikbali için 12 bin acentayı yok saymasını istemenizden sizinde en az bu iş ve işlemleri yapan bakan kadar tuzunuz kuru olduğunu anlıyoruz. Bu yol iyi yol, filler çimler meselesi konuşuluyor, bilinki Firuz bey sektörün geleceğini, sektör üyelerini düşünmese, bakanın her söylediğini kabul eder, döner bizlere de Başaran Bey'in söylediği gibi DEVLET İLE DAMAT İLE KAVGA EDİLMEZ der doğrumu? Kendi şirketlerini, ticaretini riske ederek seyahat acentalarını korumaya çalışan bir başkana, bayağı bir destek vermişsiniz, bravo sizleri alkışlıyorum, hep böyle olun hayatınız boyunca, sizde bu kafa varken fillerin altında ezilen çim daha çok olursunuz, sizlere de müstehak ayrıca... Bu laflar sizede Ceren Kaftıncıoğlu
Yalan olduk
07 Nisan 2020, Salı 12:10
Yapalım taksimin ortasında eylem bütün acentacılar çoluğunu çocuğunu alsın gelsin. Tabiki bu virüs belası bittik den sonra. Anamızı ağlattı. Hakkımı helal etmiyorum.
Ziya Yılmaz
06 Nisan 2020, Pazartesi 10:42
Ya Firuz bey ya bakan bey istifa etsin olan bizlere oluyor artık yeter devletle kavga etmeyin damat a hiç bulaşmayın!!!
emin baki tarhan
06 Nisan 2020, Pazartesi 08:23
Ets tur ile otelim için anlaşma yapmıştım ama çok mağduriyet yaşadım ve yetkililer hiç bir şekilde yardımcı olmadılar, Ets odamax sisteminden otelimin çıkarılması için uzun süre uğraştım, anlayabiliyorum!
Cemalettin Altan
06 Nisan 2020, Pazartesi 06:02
Arastirilsin
Ceren Kaftıncıoğlu
06 Nisan 2020, Pazartesi 04:00
Fillerle çimenlerin hikayesine dönmüş iş
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha