SKAL Marmara üyeleri Hotel Suadiye’de bir araya geldi

SKAL Marmara üyeleri Hotel Suadiye’de bir araya geldi
sayfayı yazdır, turizm ajansı
17 Şubat 2017, 11:40
SKAL Marmara’nın şubat ayı buluşması Hotel Suadiye’de gerçekleşti.

SKAL International Marmara Kulübü’nün, Şubat ayı buluşması Hotel Suadiye’de gerçekleşti. Hotel Suadiye Genel Müdürü ve SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Murat Yumak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen davete birçok SKAL Marmara üyesi katılım gösterdi. Yemek öncesinde verilen kokteylde özlem gideren SKAL Marmara üyeleri, kokteyl sonrasında yemek salonuna geçtiler.

SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Murat Yumak’ın konuşmasıyla başlayan gecede üyelere kulüple ilgili yaşanan son gelişmeler hakkında bilgiler sunuldu.

SKAL Marmara’nın Ocak ayı buluşması sonrasında Bursa’da gerçekleşen Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu toplantısına katıldıklarını belirten Yumak; bu toplantından SKAL Marmara için önemli ve güzel haberlerle döndüklerini söyledi.

Murat Yumak, Mart ayında gerçekleşecek Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Seçimleri’nde, SKAL Marmara üyesi Faik Alsaç’ın, Federasyon Başkanlığı’na aday olduğunu bunun yanı sıra SKAL Marmara’nın Kurucu Başkanı Orhon Atameriç’in de Federasyon’un yeni yönetim kuruluna aday olacağını açıkladı.

Şubat ayı buluşmasına Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Uğurlutekin’i davet ettiklerini belirten Yumak; İstanbul’un Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren bir turizmci olarak Pegasus’un kendileri için büyük öneme sahip olduğunu ve Pegasus’un Türk sivil havacılığına çok önemli katkılarda bulunduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Murat Yumak’ın konuşmasının ardından, Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Uğurlutekin, bir konuşma yaptı.

Konuşmasına turizm sektörünün zor günler geçirdiğini hatırlatarak başlayan Uğurlutekin; kriz süreçlerinde ilk etkilenenlerin havayolu firmaları ve otellerin olduğunu fakat bu sürecin de kısa bir süre içerisinde aşılacağını; umutlu olduğunu belirtti.

Uğurlutekin, konuşmasının devamında Pegasus’un kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılar ve imza attığı ilkler hakkında SKAL Marmara üyelerine bilgiler verdi. Planladıkları büyüme hedefini başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Uğurlutekin; “biz büyüme planlarımızı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ikinci pistin de devreye gireceği şekilde yaptık fakat bir takım aksaklıklar nedeniyle ikinci pistin faaliyete geçmesi gecikti. Bu nedenle kalkış ve inişlerde sorun ve rötar yaşıyoruz. Yaşanan bu olumsuzluklar sonrasında aldığımız aksiyonlarla rötar ve gecikmeleri de en aza indirdik” dedi.

Pegasus’un kuruluşundan sonra Türk sivil havacılık sektöründe oluşan rekabet ortamı sayesinde Türk sivil havacılığının önemli mesafe kat ettiğini ifade eden Uğurlutekin; bu gelişimde önemli bir rol üstlendiğimiz için gururluyuz diyerek sözlerini tamamladı.

Yemeğin ardından SKAL Marmara üyeleri, Mart ayında Bostancı Dedeman Otel’de buluşmak üzere birbirleriyle vedalaştılar.

Yorumlar