Sinpaş'ın Kızılbük'teki otel ve devremülk inşaatı durduruldu

Sinpaş'ın Kızılbük'teki otel ve devremülk inşaatı durduruldu
31 Mayıs 2024, 10:00
Sinpaş'ın Marmaris'teki 205 odalı otel ve 1323 adet devremülkten oluşan inşaatı Marmaris Belediyesi tarafından durduruldu.

Sinpaş Holding’in Muğla Marmaris’te Kızılbük otel ve devre mülk konut inşaatı durduruldu.

T24'ten Canan Yıldız'ın haberine göre çevrecilerin "doğa talanı" olarak niteledikleri, 205 bin metre kare büyüklüğündeki Sinpaş Kızılbük otel ve devre mülk konut inşaatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 10.03.2005 tarihli ve "15 Mayıs-15 Ekim ayları arasında inşaat faaliyetlerine yasak" getiren genelgesine rağmen devam ediyordu.

Konunun basına yansıması sonrası Marmaris Belediyesi hareke geçerek, inşaat alanında çalışmaların devam ettiğini yerinde tespit etti. Belediye inşaatı mühürledi.

Marmaris Kent Konseyi, Sinpaş’ın “Peyzaj çalışması yapıyoruz, belediyeden izin aldık, başka bir şey yapmıyoruz" açıklamasının doğru olmadığını yerinde tespit etmek için sabah erken saatlerde onlarca çalışanı taşıyan servis araçlarının inşaat alanına giriş yaptığını belirledi.

Marmaris Kent Konseyi üyeleri, durumu zabıtaya bildirdi. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de onlarca zabıta ekibi eşliğinde inşaat alanına gelerek yerinde incelemelerde bulundu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha