Sezonun ilk charter uçağı 165 turist getirdi

Sezonun ilk charter uçağı 165 turist getirdi
26 Aralık 2021, 22:31
2021-2022 kayak sezonunun ilk charter uçağı 165 turist getirdi.

Kayak yapmak için Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes'i tercih eden 165 kişilik Polonyalı kafile, Varşova'dan gerçekleştirilen direkt uçuşla Erkilet Havalimanı'na geldi.

İlk turist kafilesi

"Hoş geldiniz" anlamına gelen "Witamy" yazılı dövizlerle karşılanan kafile, servislerle konaklayacakları otellere geçti.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, 2017 yılından itibaren direkt uçuşlarla Kayseri'ye kış ve kayak turizmi için turist getirdiklerini söyledi. Cıngı, " Bugün de 2021-2022 sezonunun ilk charter uçağı Varşova'dan direkt olarak kentimize inmiş oldu. İlk turist kafilemiz Polonya'dan Erciyes'te kayak yapmak ve bölgemizi gezmek üzere geldi. Küçük bir karşılama merasimi yaptık." dedi.

Kış boyunca 25-30 bin turisti Kayseri'ye getirmeyi hedefliyoruz

Bu yıl Erciyes'e direkt uçuşlarla Polonya, Ukrayna ve Rusya'dan turist geleceğini aktaran Cıngı, şunları kaydetti:

"Bizi memnun eden bir yıl içerisinde aynı ailenin 3-4 kere geldiği oluyor. Bu da ürünümüzün piyasada tutunduğunun göstergesi. İnsanların mutlu ayrıldığını birbirlerine tavsiye ettiğini gözlemliyoruz. Bu gelen grup ilk kafileydi. Yurt dışından direkt uçuşlar devam edecek. Bu yıl 25 bin ila 30 bin turisti kış sezonu boyunca şehrimizde konuk edeceğiz. Polonya, Ukrayna ve Rusya'dan direkt uçuşlarla gelecekler. Diğer yandan dünyanın dört bir yanından Kapadokya'ya gelen Orta Doğu, Uzak Doğu, Latin Amerikalı turistleri de henüz sezon başlamış olmasına rağmen ağırlıyoruz. Bu turistler de İstanbul'dan Ankara'dan tarifeli seferlerle Erciyes'e geliyor. Yapmış olduğumuz yatırımların kentimize katkı sağlandığını görüyoruz. Erciyes'in 5 sene sonra dünyada adından söz edilen bir marka haline geleceğine inanıyorum."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha