Sezon öncesi Güvenli Turizm Belgesi'nde son sayı belli oldu

Sezon öncesi Güvenli Turizm Belgesi'nde son sayı belli oldu
09 Haziran 2021, 13:25
Türkiye'de Güvenli Turizm Sertifikası alan otel sayısı belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve Kovid-19'a karşı tüm tedbirlerin alındığını tescilleyen Güvenli Turizm Sertifikası Programı kapsamında hizmet veren turizm sektörü, tatilcilere güven verdi. Otellerden restoranlara, kafelerden transfer araçlarına program kapsamında kriterler konuldu.

5 bin 216 otel belge aldı

Türkiye'de 5 bin 216'sı konaklama tesisi, 2 bin 35'i restoran ve kafe olmak üzere toplam 10 bin 457 tesis ve araca "Güvenli Turizm Sertifikası" verildi.

Turizm tesislerinde verilen hizmetin yerli ve yabancı turistlerin güvenini kazanması üzerine Türkiye, diğer destinasyonlar arasında etkinliğini artırdı.

Tatilciler, tercihlerinde "Güvenli Turizm Sertifikası"nın iki ayağı olan "güvenilirlik" ve "hijyen"i baz alıyor.

Sertifikasyon programının etkinliğinin artması, bazı ülkelerin uygulamayı örnek alması ve kente gelen turistlerin memnun ayrılması, sektör temsilcilerini mutlu ediyor.

Yorumlar
recep özdere
09 Haziran 2021, Çarşamba 02:38
mesele bu belgeleri almak değil. bu belgeleri alanların uygulamayı nasıl yaptıkları. bunları hiç araştırdınız mı? hiç habersiz bir denetleme yaptınız mı? belge markette satılıyormuş gibi veriliyor. sertifika veren firmalarının bölgede otel denetliyecek elemanları yok. bölge otellerinde çalışan gıda mühendislerinden destek istiyorlar. şaka gibi....... ondan sonra ülkeler açmıyor diye sitem ediliyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha