Sezgin Özer: Erken rezervasyon beklemeyin!

Sezgin Özer: Erken rezervasyon beklemeyin!
28 Ekim 2020, 13:21
Kilit Global Genel Müdürü Sezgin Özer turizm sezonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kilit Global Genel Müdürü Sezgin Özer, 2021 yılında erken rezervasyonun olmayacağını söyledi. Sezgin Özer, Turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, 2021 yılının 2020 ile 2019 yılı arası bir yerde olacağını, ama 2019 yılının yakalanmasının 2023 yılını bulacağını belirtti.

Bu yıl 150 bin turist getirebildik

Kilit global olarak getirdikleri turist kayıplarının yüzde 70-75 arasında olduğuna dikkat çeken Özer, ''Bu yıl 150 bin civarında turist getirebildik. Bu yıl Sırbistan pazarı iyi geçti. Ama bu pazar küçük pazar. Rusya'dan da turistler geldi. Bu yıl müşteri kalitesi biraz daha yükseldi. Çok daha fazla villa sattık. Villa bulmakta zorlandık. Delüks otellerin yüzde 90'ı doluydu. Özellikle villaların doluluğu çok yüksekti'' diye konuştu.

2021 için işin rengi Nisan'dan sonra belli olur

Sezgin Özer 2021 yılı içinde şunları söyledi: ''2021 yılında Rusya, Ukrayna, Sırbistan, Kazakistan, Balkanlar ve Almanya'dan turist getirmeyi planlıyoruz. Ancak bu işin rengi Nisan ayından sonra belli olur. Çünkü Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamasına göre Dünyadaki insanların yüzde 10'u virüs ile boğuşuyor. Bu sayı Nisan ayına kadar yüzde 35 olacak. Bu rakam dünya nüfusunda 2.5 milyar insan demek. Bu kadar insan virüsle uğraşacak. Ama biz virüsle yaşamayı öğreneceğiz. 2020 yılında olduğu gibi kötü bir sezon yaşamayacağız."

2021'de erken rezervasyon olmaz, son dakika satışları önemli

Erken rezervasyon teriminin beklenmemesi gerektiğini ifade eden Özer, ''2021 yılında erken rezervasyon olmaz. Çok az erken rezervasyon olur. Son dakika satışları olur. Almanlar bile son dakikaya döndü. Önemli olan kış aylarında pandeminin Antalya'da nasıl seyredeceğidir. Bu yıl pandemi açısından Antalya çok iyiydi. Bir ara patladı. şimdi veriler iyi gözüküyor ama diğer yerlerde pandemi adeta patladı. Rusya'da korkunç bir durum var. Avrupa'da aynı. Avrupa'nın bazı ülkeleri değerleri vermemeye başladılar. Durum gerçekten vahim'' şeklinde konuştu.

Etiketler:Sezgin Özer
Yorumlar
Ufuk sönmezgül
29 Ekim 2020, Perşembe 02:12
Gelecek ile ilgili öncelikle iyimser olmalı , gelişmelere göre satışa yön verilmelidir. 2021 veya gelecek yıllar için yorum yapmak sadece tahminden ibarettir.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha