Seyahat Sigortası Nasıl Seçilir ve Satın Alınır?

Seyahat Sigortası Nasıl Seçilir ve Satın Alınır?
05 Haziran 2023, 17:40

Pek çok kişi farklı nedenlerle yurt dışına seyahat eder. İş, eğitim ya da tatil amaçlı yapılan bu yolculuklar günlük hayattan ve bunun telaşlarından uzaklaşmaya yardımcı olur. Ancak seyahat nedeni fark etmeksizin karşılaşabilecek problemler için tedbirli olmak bu seyahatlerden alacağınız keyfi artırır. Planınız dışında gelişen olaylar ve kötü sürprizler, seyahatinizi düşündüğünüz şekilde yapmanıza engel olabilir.

Yurt dışı seyahatleriniz için alabileceğiniz en önemli tedbir ise seyahat sigortasıdır. Seyahat sigortası sayesinde kendinizi aksiliklere karşı güvence altına alabilir ve gezinizin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz. Hem maddi hem de manevi açıdan güvence altına alan yurt dışı seyahat sağlık sigortası, yurt dışında bulunduğunuz süreçte kendinizi güvende hissetmenize de yardımcı olur. Böylece içiniz rahat bir şekilde gezebilir ve bütçenizi koruma imkânı da elde edebilirsiniz.

Neden Seyahat Sigortası Yaptırılmalı?

Yurt içi ya da yurt dışına yapılan her seyahatin belirli riskleri bulunur. Beklenmedik kazalar, ani şekilde ortaya çıkabilen hastalıklar veya bagajınızın kaybolması gibi birçok problem, seyahatinizi dilediğiniz gibi yapmanızı engelleyebilir. Seyahat sigortası yaptırdığınız takdirde karşılaşacağınız bu problemleri daha kolay şekilde çözme imkânı bulabilir ve huzurlu bir şekilde tatilinize devam edebilirsiniz. Bunun dışında yurt dışı seyahati yapılması planlanan bazı ülkeler, vize başvurularında seyahat sigortasını zorunlu tutar.

Seyahat sigortası, hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinizde oluşan acil sağlık sorunlarına karşı güvence altında olmanızı sağlar. Poliçenizde yer alan teminatlar ile olası pek çok sorunu bütçenizi sarsmadan çözebilirsiniz. Poliçenize dahil ettiğiniz teminatlar ve bunların limitleri doğrultusunda masraflarınız karşılanır. Başka bir deyişle seyahat sağlık sigortası, sağladığı güvence ile huzurlu bir tatil olanağının yanı sıra ekonomik açıdan da faydalıdır.

Yurt dışı seyahat sigortası, gidiş dönüş yol masraflarını da koruma altına alır. Bu da seyahatin iptal edilmesi veya uçağın kaçırılması gibi olumsuz durumlarda yaşayacağınız mağduriyetlerin ve olası ekonomik zararların giderilmesine olanak tanır. Bunlara ek olarak tatiliniz sırasında hasta olmanız ya da yaralanmanız halinde uygun bir sağlık kuruluşunda tedavi edilmeniz ve nakil giderlerinin karşılanması gibi teminatlarla bütçenizi korumanıza fırsat sağlar. Böylece maddi ve manevi açıdan kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Nasıl Seçilir?

Seyahat sağlık sigortası, poliçenize ekletmek istediğiniz teminatlar ve bunların limitlerine göre farklı fiyatlarla sunulur. Bununla birlikte fiyat noktasında belirleyici kriterlerden en önemlisi de sigortanın yurt içi mi yoksa yurt dışı seyahat için mi yapıldığıdır. Yurt dışı seyahat sigortası fiyatları, yurt içine göre farklıdır. Ancak seyahat sigortası satın almayı planlıyorsanız seyahatinizin nereye olduğu fark etmeksizin yapacağınız seyahatten önce sigorta şirketlerinden teklif almanız gerekir.

Seyahat sigortaları, paket içeriğine göre değişkenlik gösterir. Ani hastalıklar, kaza ve yaralanmalar için ayakta ya da yatarak tedavi teminatları, tıbbi tedavi teminatı, ilaç teminatı, nakil ve taburcu işlemleri ile vefat durumunda nakil gibi teminatlar sigorta kapsamındadır. Bunlara ek olarak ferdi kaza teminatı da sigorta kapsamına girer. İhtiyaca uygun olarak salgın hastalık teminatı ya da bir aile üyesinin vefatı nedeniyle acil geri dönüşlerin yol açtığı masraf teminatı gibi ek teminatlar pakete eklenebilir ya da ihtiyaç duyulmayan teminatlar çıkarılabilir.

Seyahat Sigortası Nasıl Satın Alınır?

Seyahat sağlık sigortası, sigorta şirketlerinden ya da online sigorta platformları aracılığıyla satın alabileceğiniz bir sigortadır. Size en uygun seyahat sağlık sigortasını satın almak için sigorta şirketlerini direkt olarak arayabilir ya da internet siteleri üzerinden başvuru formlarını doldurabilirsiniz. Ancak sigorta şirketleri farklı paketler sunduğu için farklı şirketlerden teklif almanız yararınıza olacaktır. Sigorta şirketlerinin size sunduğu teklifleri karşılaştırmak isterseniz sigortam.net üzerinden gerekli bilgileri girerek bir talep oluşturabilirsiniz. Yalnızca isim, soy isim, kimlik bilgileri ve telefon numaranızı yazarak sigorta şirketlerinden kısa sürede teklifleri alabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası satın almak istiyorsanız telefon üzerinden de teklif almanız mümkündür. Günün her anında sigortam.net’in 444 24 00 numaralı hattını arayarak size uygun poliçeleri değerlendirebilir ve seyahat sigortanızı yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz bir sigorta şirketinin çağrı merkezini de arayarak seyahat sigortası fiyatlarını öğrenebilir veya poliçe oluşturarak satın alabilirsiniz. Seyahatinizi huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için yolculuğa çıkmadan önce farklı sigorta şirketlerinin seyahat sigortası paketlerini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha