Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) yönetimi değişti

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) yönetimi değişti
13 Haziran 2019, 11:26
Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği’nin 30 Mayıs 2019’da yaptığı 7. Olağan Genel Kurul'da seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri ilk toplantısını yaptı.

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği’nin (SAYD) 30 Mayıs 2019’da yaptığı 7. Olağan Genel Kurul'da seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri ilk toplantısını yaptı. 12 Haziran Çarşamba günü Dernek Merkezinde yapılan toplantıda SAYD Yönetim Kurulu Başkanlığına Passo Tur’un sahibi Hamit Kuk seçildi. Yeni dönemde Derneğin Başkan Yardımcılığını Milenyum Golf Travel’ın sahibi Öner Uygun üstlenirken, Genel Sekreterlik görevine Sanitas Travel’ın sahibi İlknur Fidan Kepez ve Saymanlık görevine de Skyline Travel’ın sahibi Öznür Pala Köse getirildi.

SAYD’ın 7. Dönem başkanı Hamit Kuk, yaptığı açıklamada, 2010 yılından bu yana SAYD yönetim kurullarında çeşitli kademelerde görevler aldığını ve bu dönemde de üyelerin teveccühü ile yönetim kurulu başkanı olarak görev üstlendiğini söyledi. Kuk, " Önümüzdeki dönemde başta üyelerimiz olmak üzere yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte turizmin persfektifine uygun yeni fikirler ve stratejiler ortaya koyarak sektöre yön verenler arasında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

SAYD hakkında

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD), 2007 yılında seyahat acentası sahibi ve yöneticilerinden oluşan bir grup vizyoner turizmci tarafından, Antalya merkezli olarak kuruldu. Mesleki dayanışma ve yardımlaşmanın yanında, topluma yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi amaçladı. Üyelerinin sektörel pratiğinden elde ettiği veri ve deneyimler ışığında, Türk turizminin karşılaştığı sorunlar için çözüm önerileri ve strateji üretmeyi misyon edinen SAYD, turizmle ilgili her platformda, seyahat acentalarının sesi olmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu. Incoming, spor, golf, mice, kültür, iç ve dış turizm gibi Seyahat Acenteciliği mesleğinin farklı alanlarında uzmanlaşmış acenta temsilcilerinin üye olduğu SAYD’ın Gaziantep ve İzmir'de
temsilcilikleri bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha