Serdar Söyler: Tecrübemize ihtiyaç duyan kurum ve kuruluşlara yardım etmeye hazırız

Serdar Söyler: Tecrübemize ihtiyaç duyan kurum ve kuruluşlara yardım etmeye hazırız
25 Nisan 2018, 16:49
MICE endüstrisinin kendine has dinamiklere sahip olduğunu vurgulayan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği Başkanı Serdar Söyler, yapılacak yatırımların fizibilitesi için ayrı bir uzmanlığa gerek duyulduğunu söylüyor.

Son yıllarda yerel idarelerin toplantı ve kongre pazarına yönelik ilgisinin arttığına dikkat çeken Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği Başkanı Serdar Söyler, bu alana yatırım yapacak kurumları uyarıyor... Toplantı ve kongre endüstrisinin dinamiklerinin komplike bir yapıya sahip olduğunu belirten Serdar Söyler, lokasyondan ulaşıma, bina ölçülerinden teknolojik alt yapıya kadar çok sayıda belirleyici faktörün olduğunu söylüyor.

Anadolu'nun birçok şehrinde, sadece yılın belirli günlerinde kullanılan devasa salonlarla karşılaştıklarını anlatan Serdar Söyler, iddialı isimlerle açılan bu yapıların bir çoğunun, yapıldıkları kente fayda sağlamadığı gibi, bakım ve işletim giderleriyle de ciddi miktarda ekonomik kayba neden olduğunu söyledi.

"Beklenti ve tahminle MICE sektörüne yatırım yapılmaz"

Anadolu'da kongre merkezi adı altında inşa edilen binaları, iyi niyetli fakat yüksek riskli girişimler olarak nitelendiren Serdar Söyler, "Böylesi büyük bütçeli projelere sadece beklentiler ve tahminler ile girişilmemeli" dedi.

"Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği yardıma hazır"

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği olarak sahip oldukları tecrübe ile talep eden kurum ve kuruluşlara destek vermeye hazır olduklarını dile getiren Serdar Söyler, "İhtiyaç duyulan bölgeler dışına yapılan yatırımlar, sektörümüze katkı sağlamadığı gibi büyük miktarda kaynak israfına da neden oluyor. Yatırımcıları ve yerel idarecileri uyarıyorum; lütfen yatırım kararı alırken daha dikkatli olun. Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği olarak, bilgimize ve tecrübemize ihtiyaç duyan herkese yardım etmeye hazırız" diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha