Serdar Bilgili'den rekor satın alma

Serdar Bilgili'den rekor satın alma
30 Eylül 2019, 10:38
Ünlü iş insanı Serdar Bilgili Amerikalı ortağıyla birlikte otellerden sonra dev bir satın almaya imza attı.

Bilgili Holding'in sahibi Serdar Bilgili ile 2010 yılında Türk kızı Seren Ceylan ile evlenmesine de vesile olan ABD'li Michael Shvo, Amerika'da emlak almaya doymuyor. Sabah Yazarı Bülent Cankurt'un köşesinde gündeme getirdiği bilgiye göre ortak bir şirket kurup ilk olarak 13 ay önce New York 5. Cadde'deki Gucci binasını, altı ay sonra Tommy Hilfiger ile Doğuş Grubu'na ait olan Miami'deki The Raleigh Miami Beach Hotel'i, Ağustos ayında da Miami'deki otellerinin hemen yanında bulunan Richmond Hotel ile South Seas Hotel'i satın alan ortaklar; son olarak tam 955 milyon dolarlık bir satın almaya imza attı.

Coca-Cola binasını 955 milyon dolara aldılar

New York 5. Cadde'nin sembolik binalarından Coca-Cola binası, 955 milyon dolara Michael Shvo ve Serdar Bilgili'nin oldu.

Gucci binası için 135, Ferit Şahenk'in oteli için 103, Miami'daki diğer iki otel için de 139.9 milyon dolar ödeyen ortaklar, 995 milyon dolarlık satın alma ile New York emlak piyasasında büyük ilgi uyandırdı. Şimdi sektördeki herkesin gözü, bir yılda yaklaşık 1.333 milyar dolarlık mülk satın alan Serdar Bilgili ve Michael Shvo'nun üzerinde...

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha