Sektörün liderleri yeni bakan hakkında ne dedi?

Sektörün liderleri yeni bakan hakkında ne dedi?
19 Temmuz 2017, 17:14
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Numan Kurtulmuş'un getirilmesini sektörün önde gelen STK'larının başkanları ve sektör liderleri şöyle değerlendirdi:

TÜROB Başkanı Timur Bayındır: Yeni bakanımız hayırlı olsun

Sayın Numan Kurtulmuş’un yeni Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Sektör olarak zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde kabine değişiklinin de hayırlı olmasını diliyoruz. Deneyimli bir siyasetçi olarak özel sektör ile el ele sektörün sorunlarına eğileceğine ve olumlu adımlar atacağına inanıyoruz. Turizmde bir takım sıkıntıların yaşandığı bugünlerde, yeni Kültür ve Turizm Bakanımız Kurtulmuş ile turizmdeki söz konusu sıkıntıların aşılması yönünde uyum içinde olacağımıza inancımız tamdır. Yeni bakanımızın en büyük şansı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda son derece deneyimli ve işinin ehli bir kadronun olmasıdır. Sektörümüze önemli katkıları bulunan Sayın Bakan Nabi Avcı’ya da teşekkürü borç biliyoruz.


TÜROFED Başkanı Osman Ayık: Güçlü bir siyasetçinin bakan olmasını sektöre verilen önem olarak algılamak isteriz...

Biz bugüne kadar bütün bakanlarımızla iyi ilişkiler içinde çalıştık. Nabi Bey'le de yakın çalıştık. İnşallah Numan Bey'le de yakın çalışma şansımız olur. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yönetiminin güçlü bir siyasetçi tarafından üstlenilmesini, Hükümetin sektöre verdiği önemin ifadesi olarak algılamak isteriz. Kendisine başarılar dileriz.


TYD Başkanı Oya Narin: Devlette devamlılık esastır, başarılar diliyorum

Yeni Bakanlar Kurulu memleketimize hayırlı ve uğurlu olsun. Devlette devamlılık esastır. Yeni bakanımızın da görevini en iyi şekilde yapacağına eminim. Sayın Nabi Avcı'yla da çok güzel çalışmalarımız oldu. Kendisini tanımaktan memnun olduk. Çok zarif ve değerli bir kişi.

Önümüzde üç yıllık zor bir geçiş dönemi var. Bu zorlu süreçleri aşmak için Sayın Bakanımızla omuz omuza çalışacağımızı düşünüyorum.


TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya: Hükümetin turizme verdiği önemi gösteriyor

Sayın Numan Kurtulmuş'un Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirilmiş olması bence Hükümetin sektöre verdiği önemi gösteriyor. Kabine içinde etkin bir ismin, Kültür ve Turizm Bakanlığını üstlenmesi, bizler açısından umut verici bir gelişme. Kararlı ve enerjik yapısıyla sektör için faydalı işler yapacağına inanıyorum. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına yeni dönemde başarılar diliyorum.


AKTOB Başkanı Erkan Yağcı: Yapılması gereken çok iş var, birlikte çalışmak için heyecanla bekliyoruz

Sayın Bakanımızı tebrik ediyorum. Sektör olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Türkiye için stratejik bir sektör olan turizmde yapılması gereken çok iş var. Sayın Bakanımızla bir an önce çalışmaya başlamak için heyecanla bekliyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.


TUREB Başkanı Zeki Apalı: Hakkıyla üstesinden geleceğini düşünüyorum

Yeni Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş, devlet adamlığı kimliğiyle öne çıkan bir bakanımız. Turizm sektörüne adapte olabilmesi için mutlaka belirli bir zamana ihtiyacı olacaktır. Fakat Sayın Kurtulmuş'un hakkıyla bu görevinin de üstesinden geleceğini düşünüyorum. Kendisine başarılar diliyorum.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha