SEKA İskelesi STFA-Alpagu Ortak Girişim Grubu’na satıldı

SEKA İskelesi STFA-Alpagu Ortak Girişim Grubu’na satıldı
16 Ağustos 2019, 03:01
Muğla’nın Fethiye İlçesi Göcek Mahallesi’nde bulunan eski SEKA İskelesi 42.000.000 TL’ye Nur Çetin Taşkent ve Mehmet Özgür Özgen Ortak Girişim Grubu’na satıldı.

Özelleştirme İdaresi’nin özelleştirme programında bulunan Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde eski SEKA iskelesi, 42.000.000 TL ile en yüksek teklifi veren STFA Grubunda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nur Çetin Taşkent – Alpagu Capital Kurucusu Mehmet Özgür Özgen’in kurduğu Ortak Girişim Grubu’na satıldı.

3. Derece doğal sit alanı niteliğindeki 7 bin 217 metrekarelik alana sahip olan arazinin yanında, 7 metrekare olarak görülen iskele de satıldı.

Bölgenin en değerli arazilerinden biri olan SEKA iskelesi arazisi, Rixos Premium Göcek Otel ve D-Marin tekne çekek alanının hemen yanında yer alıyor. Arazilerin üzerinde bin 300 metrekare büyüklükte tek katlı betonarme bir bina bulunuyor. İskele, Türkiye’deki özelleştirme uygulamalarının örnek varlıklarından biri olarak biliniyor. Dalaman SEKA Fabrikası özelleştirmesi sırasında kapsam dışında tutulan iskele, Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova döneminde SEKA Yönetim Kurulunun aldığı kararla lojmanları, sosyal tesisleri ile aylık 10 bin dolar bedelle fabrikayı satın alan Mopak’a kiralanmıştı. Ancak daha sonra kullanılmayan bu iskele ve içindeki bina harap duruma geldi. Bu arada Mopak kira bedelini de ödemediği için konu yargıya taşınmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha