Şehirde ilk 5 yıldızlı otelin temeli atıldı

Şehirde ilk 5 yıldızlı otelin temeli atıldı
30 Haziran 2022, 09:25
Egarr Beyond Termal Hotelin temeli yapılan törenle atıldı.

Kütahyalı girişimci Tuncer Can'ın kurucu su olduğu Egarr Beyond Termal Hotelin temeli yapılan törenle atıldı.

120 odalı

Törenin açılış konuşmasını yapan Tuncer Can, "Birlik beraberliği ve dostluğun pekiştiği şehir ve ülke dışından gelecek olan misafirlerin temiz, nezih, ferah ve huzur içinde ağırlanacağı Egarr Beyond Termal Hotelimizde 120 oda, 300 yatak, 1000 kişilik konferans, 500 kişilik konferans, toplantı salonları, termal hamam, termal havuz sauna ve spor merkezi yer alacak. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, hotelimizin Kütahya'ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Otogarın yanına 500 yataklı 5 yıldızlı otel geliyor

Konuşmasında Kütahya'nın nitelikli yatak kapasitesinin artması gerektiğini ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, "Tarihi bir gün yaşıyoruz. Göreve başladığım günden bugüne kadar tüm yatırımcılarımıza 'bu şehre bir ilk olarak 5 yıldızlı otel yatırımı yapın' dedim. Tuncer Can ve ailesi bizim söylediklerimizi dikkate alarak 2 yıl önce Kütahya'da ilk 5 yıldızlı otel yapı ruhsatını aldılar. Ancak pandemi süreci araya girince biraz gecikti. Artık otel hizmete girdiğinde arama motorlarına Kütahya'da 5 yıldızlı otel yazıldığında internette çıkacak. Bugüne kadar bu yoktu. Belediye olarak bu yatırımları önemsiyoruz. Otogarın yanında 500 yataklı diğer 5 yıldızlı tesis için sıcak su taahhüttünde bulunduk. O yatırımcımızda yakında otelin temelini atacaktır." dedi.

Yorumlar
Mehmet kemal bayraktar
01 Temmuz 2022, Cuma 10:20
32 yıldır turizm yapan ve uzun yillar termal tesislerse ust duzey yoneticilik yapmış halende yoneticilik yapan biri olarak sormak isterim?neden yerli isimler dururken , tesise yabanci bir isim koydunuz...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha