SAYD'dan sert tepki: Planlı yapıldığı aşikar

SAYD'dan sert tepki: Planlı yapıldığı aşikar
10 Ekim 2019, 12:39
Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı Hamit Kuk, dün turizmci Mehmet Gem'e yapılan saldırıyla ilgili sert bir açıklama yaptı.

Dün İstanbul’da Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem’in TÜRSAB Başkan adaylığını açıkladığı basın toplantı sonrasında olaylar çıkmıştı. Uçak Bileti Satan Acenteler Derneği (UBSAD) Başkanı Nebil Çelebi’nin kardeşi Alpaslan Çelebi ve yönlendirdiği bir grubun saldırdığı seyahat acentası sahibi Mehmet Gem yüzünden ve başından yaralanmıştı.

SAYD Başkanı Hamit Kuk yaptığı yazılı açıklamada Mehmet Gem’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade etti. Kuk açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Saldırının planlı yapıldığı aşikar

"Derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sayın Mehmet Gem’in, dün İstanbul’da davet üzerine katıldığı seçim tanıtım toplantısı sonrasında, bir turizm sektör derneğinin başkanının kardeşi ve yönlendirdiği yakınları tarafından saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Menfur olayın meydana geliş biçimi ve sonrasında muhatap karşı tarafın basına verdiği demeçlerden de anlaşılacağı üzere, saldırının planlı bir şekilde yapıldığı aşikardır.

Acentaların menfaatlerini savunan Gem'in fikirlerini hazmedemediler

Öncelikle saldırıya uğrayan meslektaşımız ve yol arkadaşımız Sayın Mehmet Gem’e geçmiş olsun diyor, saldırıyı gerçekleştiren ve organizasyonunda yer alan kişileri şiddetle kınıyoruz. Mehmet Gem, aklını ve kalemini kiraya vermeyen, inandığını eğip bükmeden söyleyen, hiçbir zaman akçeli işlerin içinde bulunmayan bir meslektaşımızdır. Yıllardan beri turizm ve seyahat acentelerinin menfaatlerini savunmuş, doğru bildiğinden şaşmayan ve bu uğurda her türlü bedeli ödemeyi göze almış çok değerli bir dost, arkadaş ve meslektaşımızdır. Onun fikirlerine ve sektöre dair doğru bildiklerini kamuoyu ile paylaşması birçok meslektaşımız tarafından takdirle karşılanırken belli bir kesimin kişisel hırs ve menfaatleri ile ters düşmesi olağandır. Hal böyle olunca fikirlere fikirle karşılık veremeyenlerin kaba kuvvete başvurması da kaçınılmazdır.

Meslektaşımızla omuz omuza yürüyeceğiz

SAYD olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da meslektaşımızla omuz omuza aynı yolu yürümeye devam edeceğiz. Sadece biz değil, Antalya’da bulunan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce seyahat acentesi meslektaşımız da onunla omuz omuza yürümeye devam edecektir.

TÜRSAB Disiplin Kurulu acil toplanmalı

Seyahat acenteciliği mesleğinin içinde bulunmaması gereken kişilerce yapılan ve meslek adına utanç verici bu saldırının Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği iç disiplin kuralları gereği, TÜRSAB Disiplin Kurulu tarafından olağanüstü gündemle toplanarak ele alması için göreve davet ediyoruz.

Hukuki sürecin yakından takipçisi olacağız

Ayrıca adli kolluklara intikal edilen bu saldırı ile ilgili hukuki süreci dikkatle takip ederek gerekli adımların atılması için her türlü çabayı göstereceğimize başta meslektaşlarımız olmak üzere tüm turizm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha