Savcı Sayan’dan Ersoy’a çağrı: El ele verip Ağrı Dağı'na Nuh’un gemisini inşa edelim…

Savcı Sayan’dan Ersoy’a çağrı: El ele verip Ağrı Dağı'na Nuh’un gemisini inşa edelim…
13 Nisan 2020, 08:26
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a seslenerek, ‘Gelin el ele verelim Ağrı dağının 4000 metresine devasa Nuh’un gemisi inşa edelim. Ağrı’yı dünyaya tanıtalım. Zirvede Nusret ve Czn Burak et çevirsin…’ çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabında Ağrı ile ilgili projeleri için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a çağrıda bulunan Savcı Sayan, “Turizm Bakanımıza sesleniyorum, gelin el ele verelim Ağrı dağının 4000 metresine devasa Nuh’un gemisi inşa edelim. Ünlü markalar orada cafe ve restorantlar açsınlar. Gelen turistleri teleferikle 4000. metreye taşıyalım. Dağın eteğinde otantik evler yapalım Ağrı’yı dünyaya tanıtalım.

Zirvede Nusret ve Czn Burak et çevirsin… Zirveden inenler İshak Paşa Sarayını, meteor çukurunu gezsinler. Yorgunluklarını Diyadin’in kaplıcalarında atsınlar. Akşam otantik evlerinde kırmızı pullu alabalıklarını yesinler. Dönüş yolunda Nuh’un müzesini ziyaret edip gitsinler ’ dedi.

Ağrı ikinci Adem Hz. Nuh’un memleketi diyen Savcı Sayan, ‘Ağrı insanlığın doğuş yeri ve medeniyetin beşiğidir. "Ağrı Dağı" sönmüş bir volkan, Ama Ağrı halkı uyumuş bir halk değildir. Uyansa Ağrı dağı, halkı ile dağ gibi emellerinizin üstüne devrilir. Virüsünüzün olmasa da emellerinizin aşısı bizde mevcut’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Turizmci Biri
14 Nisan 2020, Salı 10:27
Bu nasıl bi plan nasıl bi kafa. Ağrı dağına gemi inşa edelim de shopping centre çevirelim bilmem ne. Var olan değerlere yatırım yapalım! Nemrut var Ani var.... Dağa gemi yapalım.... Şu inşaat zihniyetinden bi kurtulalım be! Gap’ın potansiyelini düşünmek lazım!
Erdinc Adali
13 Nisan 2020, Pazartesi 02:31
Muhtesem fikir, umarim muvaffak olunur!
Selim Akyıldız
13 Nisan 2020, Pazartesi 01:24
Hayalimi zorladım da el ele olmuyor sayın başkanım. Bırakın da hayallerimiz özgür kalsın
Ercan Selim KOLBAKIR
13 Nisan 2020, Pazartesi 12:30
Son derece talihsiz yorumlar, son derece hatalı bir bakış açısı. Umarım bu cehaletten bir an önce kurtuluruz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha