Sardunya salgının yeni merkezi!

Sardunya salgının yeni merkezi!
24 Ağustos 2020, 15:27
Avrupa’da tatil sezonu ile birlikte birçok ülkede corona virüsü salgını etkisini arttırmaya başladı.

İtalya’nın ünlü tatil bölgelerinden Sardinya Adası salgın ile mücadele kapsamında uygulanan karantina döneminde ez az vakanın görüldüğü bölgeler arasında yer alıyordu. Karantinanın sona ermesi ve tatil sezonunun başlamasıyla Sardinya Adası ülkede salgının merkezi haline geldi.

Lazio Bölgesel Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, adadan geri dönenlerin neredeyse yarısının enfekte olduğu aktarıldı. Dün ülke genelinde yapılan Covid-19 testleri sonrası başkent Roma’nın da içinde bulunduğu Lazio bölgesinde 215 kişide corona virüsü tespit edildi.

Bölge, ülkede en fazla vakanın bulunduğu yer olarak kayıtlara geçti. Bölge Yönetimi, tespit edilen 215 yeni vakanın 97’sinin Sardinya Adası kaynaklı olduğunu açıklarken, diğer bölgeler ise karşılıklı olarak yolculara test uygulanmasına karar verdi.

Sardinya Adası'nda 9 Temmuz tarihinden bu yana yeni vaka tespit edilmemiş ve Covid-19 nedeni ile can kaybı yaşanmamıştı. Tatil sezonunun başlaması ile adaya sadece bu hafta sonu deniz yoluyla 50 bin kişinin geldiği belirtildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha