Samuray Önen: Uluslararası pazarda rekabetçi olabilmenin yolu kültür ve sanattan geçiyor

Samuray Önen: Uluslararası pazarda rekabetçi olabilmenin yolu kültür ve sanattan geçiyor
09 Temmuz 2021, 14:04
Side Antik Kenti’ne destek vermekten gurur duyduklarını ifade eden Barut Hotels Grubu Ticaret Müdürü Samuray Önen, “Side’yi uluslararası pazarlarda rekabetçi konuma getirmenin yolunun kültür ve sanattan geçtiğinin bilincindeyiz” diye konuştu.

Barut Hotels Grubu’nun sponsor olduğu Side Antik Kenti kazılarındaki güncel durum hakkında bilgi vermek için düzenlenen basın toplantısı, 9 Temmuz 2021 Cuma günü Acanthus Cennet Barut Collection otelde gerçekleştirildi. Side Antik Kent Kazı Başkanı Feriştah Alanyalı, Cengiz Haydar Barut ve Ahmet Barut’un katıldığı toplantının açılış konuşmasını Barut Hotels Grubu Ticaret Müdürü Samuray Önen yaptı.

“Antalya ve Side’ye değer katıyoruz”

Side’nin Barut Hotels Grubu’nun tarihinin başladığı kent olduğunu hatırlatan Samuray Önen, “Barut otellerinin temelleri, 1971 yılında Side’de Cennet Otel ile atıldı. Bugün, Barut Otellerinin temellerini atıldığı yerde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Barut Hotes’in 13 otel, 4 bin çalışan, 10 bin yatak kapasitesi ve yerel tedarik zincirleriyle Türkiye’nin ihracat gelirlerine katkı sağlayan bir gurup olduğuna dikkat çeken Samuray Önen, markanın Antalya ve Side’ye önemli katkılar sağladığını söyledi.

“Kaldığımız yerden devam edeceğiz”

Barut Hotels Grubu’nun desteklediği ve öncülük yaptığı organizasyonlar hakkında bilgi veren Samuray Önen, “Umarım süreç hızla normalleşir, biz de kaldığımız yerden devam ederiz” dedi.

“Rekabetin yolu kültür ve sanattan geçiyor”

Side Antik Kenti kazılarına verdikleri desteğe de değinen Samuray Önen, turizm sektöründe kültür ve sanatın önemine dikkat çekerek, “Bu bölgeyi uluslararası pazarlarda rekabetçi konuma getirmenin yolunun kültür ve sanattan geçtiğinin bilincindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Feriştah Alanyalı: Barut Gurubu'nun destekleri restorasyon çalışmalarına ivme kazandırdı

Toplantıda Side Antik Kenti’yle ilgili bir sunum yapan kazı başkanı Prof. Dr. Feriştah Alanyalı, Barut Grubu’nun kazılara verdiği desteğin önemine dikkat çekti. Barut Grubu’nun desteklerinin restorasyon çalışmalarına ivme kazandırdığını söyleyen Alanyalı, “Side turizminin doğuşuna vesile olan Barut Ailesi’nin sponsorluğu çok önemliydi. Bu yolculukta yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu bir bilinç ve kültür işi… Umarım diğer guruplar Barut Ailesi’ni örnek alır”

Barut Ailesi’nin sponsorluğunun Side turizminden gelir elde eden diğer turizm gruplarına da örnek olacağını ümit ettiğini söyleyen Feriştah Alanyalı, “Bu tür sponsorluklar eğitim, bilinç ve kültür işi. Umarım diğer guruplar da gelecekte destek verir” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha