Salih Sarıkamış: Oteller erken açıldı, Manavgat sezona hızlı girdi

Salih Sarıkamış: Oteller erken açıldı, Manavgat sezona hızlı girdi
01 Nisan 2024, 16:13
Manavgat Turizm Otelciler ve İşletmeciler Derneği (MATOB) Başkanı Salih Sarıkamış, sektörün bölgedeki durumunu değerlendirdi.

Manavgat Turizm Otelciler ve İşletmeciler Derneği (MATOB) Başkanı Salih Sarıkamış, sektörün bölgedeki durumunu değerlendirdi. MATOB Başkanı Sarıkamış'ın açıklamaları şöyle: " Manavgat, Türkiye'nin turizm harikası olan şehirlerinden biri olarak yıllardır Alman turistlerin en gözde destinasyonlarından biri olmayı sürdürüyor. Bu yılın turizm sezonuna ise büyük bir heyecanla girildi. Alman Seyahat Acenteleri Birliği'nin açıklamalarına göre, Antalya'ya tatil için rezervasyon yaptıran Alman turist sayısı geçen yıla göre dikkat çekici bir şekilde yüzde 30 arttı ve bu artışla birlikte Manavgat, turizmdeki başarısını daha da perçinledi.

Manavgat'ın bu yılki turizm sezonuna hızlı bir giriş yapmasında, bölgedeki birçok otelin erken açılma kararı büyük rol oynadı. Doğal güzellikleriyle ünlü olan şelaleleri, tarihî mirasları ve eşsiz plajlarıyla Manavgat, turistlerin ilgisini her zaman çekmeyi başaran bir destinasyon olarak öne çıkıyor. Ayrıca, bölgedeki otel ve konaklama tesislerinin kalitesi ve misafirperverliği de turistlerin tercihlerini etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor.

Manavgat, bu yıl turizmdeki hareketliliğiyle sadece bir tatil destinasyonu değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı ve deneyim sunan bir şehir olarak öne çıkıyor. MATOB olarak, Manavgat'ın turizm potansiyelini daha da artırmak ve bölgedeki turizm sektörünü daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu heyecan verici dönemde, turizm sektöründeki tüm paydaşların birlikte çalışarak Manavgat'ı uluslararası bir turizm merkezi haline getireceğimize inancımız tam."

Yorumlar
Abdullah gök
04 Nisan 2024, Perşembe 02:07
Siz burada tatil yapsanız begenirmiydiniz otel içi hariç bence manavgatin daha çok bakıma değişikliğe yeniliğe ihtiyacı var (sari köprü..baraj gölü şelale) .........gerisi
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha