Sahte PCR davasında Bülent Ersoy'a şok!

Sahte PCR davasında Bülent Ersoy'a şok!
01 Ekim 2021, 15:27
Bülent Ersoy'un Nuh'un Gemisi Otel'de vereceği konser için KKTC'ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibinin hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verildi. Bülent Ersoy, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bülent Ersoy'un Nuh'un Gemisi Otel'de vereceği konser için KKTC'ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibinin hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verildi. Esas karar, 4 Ekim'de açıklanacak.

Bülent Ersoy'un Nuh'un Gemisi Otel'de vereceği konser için KKTC'ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibi dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargıç karşına çıkarıldı. Yaklaşık bir aydır, mahkemeye çıkmayı polis gözetiminde bir otelde bekleyen 21 kişilik orkestra ekibiyle ilgili mahkeme, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmeleri yönünde karar üretti.

Elde edilen bilgilere göre ekiple ilgili karar, 4 Ekim'de açıklanacak. Öte yandan ekibe sahte PCR belgesi sağlayan zanlılar Yılcay Takar, Mehmet Öz ve otelin genel müdürü zanlı Süleyman Leventoğlu, 20'şer bin TL'lik teminatla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bu karar sonrası ünlü yapımcı Polat Yağcı da isyan eti. Yağcı, "Pandemi boyunca 1 konser bile vermeyen, evlerine ekmek götüremeyen bu emekçilerin en büyük suçu ekmek parası kazanmak için sanatlarını icra etmeye Kıbrıs'a gitmeleridir. Şimdi de akıl almaz bir anlayış sebebiyle, ilk gün deport edilme imkanı varken tutsaklar ve yine çalışıp evlerine ekmek götüremiyorlar" ifadelerini kullandı.

Ersoy: Gereken hukuki savaşı tüm servetim pahasına vereceğim

Sahte PCR testi davası kapsamında 21 orkestra çalışanı tutuklanan Bülent Ersoy, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ersoy, “Türkiye’nin en iyi avukatlarını görevlendirdim. O adı geçen otelin genel müdürü Süleyman beyefendi, o hastanenin doktoru ve o koskoca hastanenin yargılanmaları için gereken hukuki savaşı tüm servetim pahasına vereceğim” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha